
Rossz rabot engedtek szabadon, összekeverték az ítéleteket
A konzervatív brit napilap által látott beszerzési megbízások alapján a Pentagon a kelet-angliai Lakenheath közelében működő légitámaszponton kívánja felépíteni a nukleáris eszközök telepítéséhez szükséges létesítményeket.
Lakenheath a brit királyi légierő (RAF) támaszpontja, de kizárólagos használója az amerikai légierő, amely F-15-ös és F-35-ös harci repülőgépeket állomásoztat a bázison.
Az Egyesült Államok 2008-ban, a hidegháborús fenyegetettség csökkenésére hivatkozva elszállította az addig Angliában hadrendben tartott nukleáris fegyvereit.

A The Daily Telegraph által szemlézett amerikai védelmi minisztériumi dokumentumok szerint azonban a Pentagon annak a NATO-programnak a keretében készül ismét nukleáris fegyverek angliai telepítésére, amelynek célja a nukleáris csapásmérő kapacitás általános fejlesztése és erősítése, tekintettel az Oroszországgal fennálló feszültségek kiéleződésére.
A brit lap ismertetése szerint az Egyesült Államok B61-12 típusú, 50 kilotonnáig terjedő, változtatható hatóerejű harcászati gravitációs bombák telepítését készíti elő a Lakenheath melletti támaszponton.
Ezeket a nukleáris eszközöket F-15-ös, F-16-os és F-35-ös harci gépekkel, illetve B2-es bombázókkal lehet célba juttatni.
MTI/A fotó illusztráció (Shutterstock)

Rossz rabot engedtek szabadon, összekeverték az ítéleteket

Túladagolta a betegeket, hogy nyugalma legyen – életfogytiglant kapott a hospice-kórház ápolója

Szexuális visszaélések miatt elítélték az SOS Gyermekfalvak egyik volt munkatársát

Belerúgott a bevásárlókocsijába, ezért halálra szúrta a 18 éves fiút

Emberek közé hajtott egy autós Franciaországban, többen megsérültek

Rengeteg halottra számítanak a németek, ez az indok a sorkatonaságra

Felgyújtották antifások az AfD-politikusának autóját

Belgium vétóját is kijátszaná Ukrajnáért a Bizottság

Élőben közvetítette a rajztanár, ahogy halálra szúrta rokonát

Agyonlőtte osztálytársát, mert meglökte, és nem kért bocsánatot

Épületnek csapódott egy repülő, videón a robbanás

Tengeralattjárón foglaltak le 1,7 tonna kokaint az Atlanti-óceánon