
Késsel rontott rá egy óvodáscsoportra, megölt két embert, mégsem megy börtönbe
Fülöp herceget április 9-én, életének századik évében érte a halál a brit királyi család windsori rezidenciáján. Június 10-én lett volna 100 éves.
A temetési szertartás brit idő szerint délután 15 órakor - közép-európai idő szerint 16 órakor - kezdődik a windsori kastély Szent György-kápolnájában. Az edinburghi herceg búcsúztatási ceremóniájának Forth Bridge kódnév alatt előre kidolgozott részletes tervezete eredetileg 800 meghívott vendéggel számolt, de a szertartáson a koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozásoknak megfelelően csak harmincan lesznek jelen, valamennyien a királyi család tagjai.
A brit kormány jelenleg érvényes előírásai legfeljebb ennyi vendég jelenlétét teszik lehetővé a temetési szertartásokon. Fülöpnek az uralkodó néhai férjeként teljes körű állami temetés járt volna, de az edinburghi herceg maga is többször egyértelművé tette, hogy nem szeretne nagyszabású szertartást, inkább magánjellegű, kisebb katonai tiszteletadással kísért búcsúztatást részesítene előnyben.
Fülöp herceg koporsóját saját tervezésű halottaskocsijával viszik utolsó útjára. Az átalakított, zöld Land Rover szállítja majd a kastélytól nem messze lévő Szent György-kápolnához. Az átalakított járműnek a tervezésében az edinburghi herceg személyesen is részt vett, és már évekkel ezelőtt kifejezte azt a kívánságát, hogy ezen az autón szeretné megtenni utolsó útját. Ám nem ez lesz az egyetlen dolog amit, Fülöp maga tervezett. A gyászszertartáson fontos szerepet kapnak a herceg kedvenc lovai és az ő általa tervezett lovaskocsi.

A délutáni szertartást Justin Welby, Canterbury érseke, az anglikán egyház legfőbb vallási méltósága vezeti. Fülöpöt - ugyancsak saját kívánságnak megfelelően - a windsori kastélyparkban, a királyi család tagjainak fenntartott Frogmore Gardens temetkezési kertben helyezik végső nyugalomra.
II. Erzsébet brit uralkodó férje, Fülöp herceg temetését a TV2 15.30-tól élőben, a Tények különkiadásában közvetíti, a stúdióból szakértők segítségével követhetjük a szertartást, Gönczi Gábor vezetésével.
MTI Címlapfotó:AP

Késsel rontott rá egy óvodáscsoportra, megölt két embert, mégsem megy börtönbe

Oroszország elleni atomháborúra készülnek a britek: nukleáris fegyvereket adnának Németországnak

Jó üzlet a lengyeleknek a háború

Moszkvának üzent a belga miniszter, szerinte ekkor jön el a világvége

Nem kérünk a dezertőrökből! – Keményen reagáltak a németek és lengyelek a több tízezer új ukrán menekültre

Rosszul hangzik: Donald Trump elrendelte az atomfegyvertesztek újrakezdését

Állami kampányban és fesztiválon is szerepelt a gyermekpornográfiáért elítélt drag queen

Újabb részletek derültek ki a Louvre kirablásáról

Nem akart abortuszt – agyonlőtte várandós barátnőjét

Szemcseppel ölte meg szeretője a rendőrfőnököt

Folyóba gurult egy autó és elmerült a sofőr feleségével

Hentesbárddal ölt meg egy kisfiút egy nő, egy parkolóban esett neki