Orbán Viktor: Isten nyugosztalja Mihail Gorbacsovot

Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggel Moszkvába utazott, és lerótta kegyeletét Mihail Gorbacsov volt szovjet államfő ravatalánál. 

Fotók: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

A volt államfőt és pártfőtitkárt a moszkvai Novogyevicsi temetőben helyezik végső nyugalomra.

A magyar delegáció tagja Deutsch Tamás fideszes politikus, Schmidt Mária történész, Orbán Balázs politikai igazgató és Kónya Imre ügyvéd, politikus is.


Orbán Viktor miniszterelnök közösségi oldalán videóban is beszámolt a búcsúztatásról.

Mint a kormányfő elmondta, a magyar delegáció a ravatalnál elhelyezte a tisztelet virágait.

„Sok minden kellett ahhoz, hogy harmincegynéhány évvel ezelőtt vér és emberáldozatok nélkül szabadulhassunk ki a Szovjetunióból, és szabadulhassunk meg a kommunizmusból. Gorbacsov nélkül ez nem történhetett volna meg. Így, vér nélkül, békében biztosan nem történhetett volna meg. Hálásak vagyunk neki, ezért jöttünk el és helyeztük el a tisztelet virágait. Isten vele, nyugodjék békében!” – emelte ki videóüzenetében Orbán Viktor.

2022. szeptember 03. 13:47
Húszezer ember adatai szivároghattak ki a Tisza applikációjából – ukrán fejlesztőcég és a hadsereghez köthető kapcso...
A Tisza Párt elnöke azonban azt még nem ismerte be, hogy a mobilalkalmazásukat ukránok is fejlesztették.
A Fidesz-előny a számtalan biztos, családokat segítő kormányzati intézkedéseknek köszönhető – derült ki Társadalomku...
Szerelmesekként mentek be, most pedig végig nézik, ahogy párjuk megcsalja őket. Kegyetlen lehet, nem csoda, hogy sor...
family
Már gyerekként is a színpad volt az élete, mára meg már milliós rajongótábora van és teltházas gigakoncerteket ad or...
family
Egyre többen döntenek úgy manapság, hogy szinglik lesznek. De divat lenne ez vagy inkább kényszer? Rengetegen küzden...
family