Kitüntették szolgálataiért Joskat, a legénység oszlopos tagját

A vakvezető labrador első állatként érdemelte ki a legmagasabb elismerést.

Joska, a tízéves vakvezető kutya komoly kitüntetésben részesült. Egyike ugyanis a személyzet azon tagjainak, akik már több mint 700 napot töltöttek el a Rotterdam nevű hajó fedélzetén gazdái és az utasok szolgálatában.

A labrador hűségét ünnepélyes keretek között a legmagasabb fokozatú platinamedállal díjazták Holland America Line hajótársaságnál, így ő az első állat, aki ezt az elismerést kiérdemelte.


Mindamellett, hogy a vendégek hangulatát feldobja a hajón, Joska nélkülözhetetlen segítséget jelent látássérült gazdái számára. Cornelia és Cornelis így azt tehetik, amit a legjobban szeretnek: utazásokat szervezhetnek és felfedezhetik a világot – számolt be a minap a People

2022. november 01. 17:58
A kérdés az, hogy 3,5 év alatt miért nem volt EU-Oroszország csúcstalálkozó? - tette fel a kérdést közösségi oldalán...
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Minisztereln...
Szeptember elején startol a kormány újabb otthonteremtési célú programja.
Éppen ötven éve annak, hogy a zenész eldöntötte: a legnagyobb titokban elhagy­ja a kommunizmustól sínylődő Magyarors...
Franciaországban kulcsfontosságú pillanathoz érhet az erőviszonyok átrendeződése.
A történelmi találkozó, amire egy világ várt! Most először ült tárgyalóasztalhoz az amerikai és az orosz elnök, Dona...
family
Versenyszántás, parasztolimpia és fogat ügyességi verseny is szerepelt a programban a XVIII. Szántóversenyen Nagyhal...
A világon egyedülálló lehetőségnek nevezte az Otthon Start Programot a Nézőpont Intézet elemzője. Az új támogatással...
Magyarország továbbra is a béke oldalán áll, ezt írta közösségi oldalán Szijjártó Péter, miután az orosz külügyminis...
Már legalább három ember meghalt a Spanyolországban tomboló erdőtüzekben, köztük egy 37 éves önkéntes tűzoltó, aki h...