Eltérített egy repülőt, egy utas mellkason lőtte a levegőben

Késsel fenyegetőzve eltérített egy repülőgépet egy amerikai férfi csütörtökön Belize-ben, egy utas a fedélzeten végzett vele - közölte a rendőrség.

Összesen tizennégy utas tartózkodott a Tropic Air belize-i légitársaság kisrepülőgépén. A gépeltérítő röviddel a felszállás előtt kerítette hatalmába a gépet, el akarta hagyni az országot, és több üzemanyagot követelt.

A férfi a késével három utast megsebesített az ABC News hírtelevízió értesülése szerint. Végül egy utas - aki engedéllyel tartott magánál lőfegyvert - mellkason lőtte, és ezzel halálosan megsebesítette.

A rendőrség közlése szerint az eltérítés idején a gép a levegőben körözött, és majdnem elfogyott az üzemanyaga, mire az incidens lezárult, és a repülő leszállhatott.

MTI

2025. április 18. 14:29
A vezérkari főnökből lett tiszás politikusjelölt több beszélgetésben kijelentette, könyvében is leírta: már gyerekko...
Ellentüntetéseket tartanak, zaklatnak online, halállistákat készítenek, bombakészítési útmutatót tesznek közzé, feny...
Kezdődik a digitális polgári körök találkozója.
Kanada döntése miatt több ezer rajongó marad koncert nélkül. A Kneecap zenekar jövőjét a brit terrorvádak beárnyékol...
Erősítést hívtak, több városból is érkeztek rendőrök az őrjöngő családhoz. További részletek a Tényekben 18.00-kor a...
A szemtanúk sokkot kaptak a baleset láttán. További részletek a Tényekben 18.00-kor a TV2-n!
A Megasztár válogatóján egy versenyző nemcsak a hangjával, hanem egy váratlan mozdulatával is sokkolta a zsűritagoka...
– Mi nem visszahúzódunk, ha megtámadnak, nem hátralépünk, hanem előre – jelentette ki a kormányfő szombaton a Papp L...
Két autó ütközött össze szombaton az M7-es autópályán, amelyet követően az egyik jármű teljesen felborult. A baleset...