Egy lépésre a harmadik világháború

Az észak-koreai csapatok Oroszországba küldéséről szóló állítások újjáélesztik az ukrajnai uniós „katonai bevetésről” szóló forgatókönyveket. Litvánia külügyminisztere szerint itt az ideje felülvizsgálni az uniós csapatok bevetésének ötletét - írja a Magyar Nemzet.

Gabrielius Landsbergis litván külügyminiszter a Politicónak azt mondta, itt az ideje, hogy az európai országok felülvizsgálják Emmanuel Macron francia elnök azon ötletét, hogy csapatokat vezényeljenek Ukrajnába.

Ha igazolódnak az információk arról, hogy az orosz gyilkos osztagok észak-koreai lőszerrel és katonai személyzettel vannak felszerelve, akkor vissza kell térnünk a Macron által javasolt elképzelésekhez – mondta Landsbergis.

Macron szárazföldi csapatokat küldene Oroszország ellen

A francia elnök először februárban beszélt szárazföldi csapatok Ukrajnába küldéséről, de Olaf Scholz német kancellár gyorsan elutasította, és fogadkozott, hogy sem európai, sem NATO-csapatokat nem fognak Ukrajnába vezényelni.

A háborúpárti Macron később megismételte szavait, és a The Economistnak adott interjúban a francia elnök újra megerősítette, hogy Európának be kell szállnia az orosz–ukrán háborúba.

„Sajnálatos módon ismét lemaradásban vagyunk, de hiszek abban, hogy közösen képesek vagyunk megtenni minden szükséges proaktív lépést, hogy Macron elnök elképzeléseit tettekre váltsuk” – jelentette ki Landsbergis.

Fotó: Emmanuel Macron hivatalos Facebook-oldala

A nyugati vezetők egyelőre óvatosak az Ukrajnába tartó észak-koreaiakról szóló hírek kapcsán.

Sem Mark Rutte NATO-vezér, sem Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter nem erősítette meg azokat az értesüléseket, amelyeket Dél-Korea és Ukrajna vezetői osztottak meg, bár Austin azt mondta, hogy egy ilyen bevetés, ha igazolódik, „aggodalmat keltene” az Egyesült Államokban.

Dél-Korea eközben azt tervezi, hogy delegációt küld a NATO Brüsszel melletti főhadiszállására, hogy megvitassa az észak-koreai csapatmozgásokkal kapcsolatos hírszerzési megállapításait, írta az Origo.

Egyes tisztviselők szerint a Nyugat túlságosan óvatos.

Riho Terhas, az Európai Parlament észt képviselője, volt tábornok azt mondta: „Biztos vagyok benne, hogy a jelentéseket nagyon hamar ellenőrizni fogják, mert valóban így van, hogy az észak-koreaiak Oroszország mellé állnak.”

Terhas szerint az európaiaknak újra kellene gondolniuk a csapatok Ukrajnába telepítésének ötletét.

„Fontos, hogy ez legalább mint lehetőség megmaradjon” – mondta Terhas, aki 2011 és 2018 között az észt fegyveres erők parancsnoka volt.

„Minden alkalommal, amikor bakancsokról beszélünk Ukrajna földjén, az elbizonytalaníthatja Putyint, és ez jó dolog”.

2024. október 22. 14:33
A miniszterelnök közösségi oldalán közzétett bejegyzésben üzent Brüsszelnek.
A Fidesz kommunikációs igazgatója is reagált arra a Ripostban megjelent hírre, miszerint a Tisza Párt egyik meghatár...
Az Európai Bizottság által héten bemutatott költségvetési javaslat, valamint Sebestyén József halála kapcsán is krit...
"Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának! A te pénzedet is odaküldené" - közölte a Fidesz-KDNP kommunikác...
HALÁLOS - Fegyverrel üldöztek majd halálra gázoltak egy férfit Budapesten. Szemtanúk szerint két férfi összeverekede...
54 tabletta naponta, fényterápia, plazmacsere, génterápiás injekció! Mindez az örökké fiatalos élet reményében! Olya...
family
Milyen volt az élet az űrben? Milyen érzés volt 28 ezer kilométer per órás sebességgel zuhanni a Föld felé? A Naplón...
family
Riporterünk fölhúzott a lábára egy görkorcsolyát azért, hogy bemutasson két nőt, akik ebben olyan profik, hogy bizto...
family
Milliók rajonganak értük, a dalaikat kívülről fújjuk: Pataky Attila, Korda György, Demjén Ferenc vagy éppen Szikora ...
family