
Súlyosan megégett egy kisfiú a családi grillezésen, mentőhelikoptert riasztottak
Teljesen mindegy milyen szerről van szó, megváltoztatják annak felhasználója viselkedését - fogalmazott Zacher Gábor toxikológus főorvos, a Budapesti Rendőr-főkapitányság közösségi oldali videójában.
Ezek a szerek, és tök mindegy, hogy milyen szerről van szó, egyetlen egy dolgot csinálnak velünk, megváltoztatnak bennünket. És úgy változtatnak meg bennünket, hogy magába a változás folyamatába már nem tudunk beleszólni. És erről szól a történet
- mondta az toxikológus.
Hajtóvadászat indul a dílerek ellen
Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken jelentette be, hogy hajtóvadászatot indul március elsejétől a kábítószer-kereskedők ellen.
A kormányfő hangsúlyozta: jelentős probléma az újfajta kábítószerek rohamos és inváziószerű, alapvetően a kistelepüléseket érintő terjesztése, amivel "roncsot csinálnak a gyerekeinkből, és meg is ölik őket végső soron".
Orbán Viktor hangsúlyozta: ki kell mondani, hogy a kábítószer-kereskedő "abból él meg és abból csinál pénzt, hogy megmérgezi a mi gyerekeinket", és ehhez nincsen joga, ha ezt folytatja, akkora büntetést fog kapni, hogy "le fog szakadni a füle".
Ez megköveteli még az alkotmányban is annak kimondását, hogy Magyarországon a kábítószer-használat büntetendő, a rendőrséget kell megerősíteni, akciócsoportokat kell felállítani, és egy nagy akciósorozattal egészen egyszerűen meg kell tisztítani az országot ettől a kotyvalék új dizájner-drogfajtától - fogalmazott Orbán Viktor.
Kapcsolódó tartalom:
Orbán Viktor a Tények exkluzív interjújáról is beszélt a kábítószer elleni hajtóvadászat részleteiről

Súlyosan megégett egy kisfiú a családi grillezésen, mentőhelikoptert riasztottak

Halálos tragédia Debrecenben, kiderült, ki az áldozat

Lakásban gyújtott tüzet egy férfi Pécsen, életveszélyes az állapota

Időjárás-jelentés: viharok árnyékolhatják be a hétvégi programokat

Fáklyaként égett egy autó Hodásznál, menet közben kapott lángra - Videó

Terhes párját ütlegelte egy sárvári férfi, a nő elmenekülni sem tudott

Meghalt Sörös Sándor

Jelentős lezárások lesznek a Városligetnél a hétvégén

Három autót lopott egy nap alatt, majd 100 kilométeren át menekült a rendőrök elől a miskolci férfi - videóval

„Pénzt vagy életet!” – kétszer tértek vissza ugyanahhoz a házhoz a nógrádi rablók

Trükkös „szakik” csaptak le egy idős házaspárra Szolnokon, elképesztő összeget követeltek

Elfogták az emberöléssel vádolt gyöngyösi nőt