
Századvég: Csak Orbán Viktor képes ellentmondani a brüsszeli nyomásnak

A Transparency International üzleti programok vezetőjének, Rechnitzer Dórának nem lehetnek anyagi gondjai, hiszen a hírek szerint pazar ingatlana lesz a Rózsadombon. A villa a Vérhalom utca és a Cserje utca sarkán épül, pontosabban újul meg, a beruházás összértéke minimálisan 500-700 millió forint, de inkább közelít a milliárdos összköltséghez. Hiszen, ha csak a környék használt ingatlanjainak átlagos négyzetméterárát, a 1,5-2,5 millió forintot nézzük, akkor
a háromszintes, legalább 100-150 négyzetméteres alapterületű ingatlan 300-450 nm hasznosítható területtel 450 millió – 1,3 milliárd forintot érhetett már a felújítás előtt is.

Az épület már önmagában is ikonikus, a múltja is különleges, hiszen egykoron KGB-s fedett ház volt. Egy alkalommal innen szerveztek behatolást a Józsefhegyi utca–Áfonya utca sarkán álló (azóta elköltözött) japán követségre. Az akció bukással végződött: egy szovjet hírszerzőt le is lőttek, a villa pedig dekonspirálódott.
S hogy miért érdekes Rechnitzer Dóra személye? A programvezetőről azt érdemes tudni, hogy
az évente megjelenő TRAC-jelentés egyik készítője, tehát a Magyarország lejáratását célzó „Korrupciós Érzékelési Index” évenkénti megállapításának egyik kulcsfigurája.
Fő küldetése a korrupció felkutatása, az üzleti élet szereplőinek tartott előadásokon, workshopokon keresztül a hazai multinacionális vállalatok középvezetőinek formálása, képzése.

Egyébként az édesapja, a 2023-ban elhunyt Rechnitzer János közgazdász professzor is ismert személyiség volt. A halálát követően a lánya galériát alapított édesapja hagyatékából.
Rechnitzer Dóra ismerősi hálója is sokatmondó, baloldali, liberális kötődésű emberekkel tart kapcsolatot.
A Facebook-profilja alapján ismerőse a Centrál Média tulajdonosa, Varga Zoltán, a Kolosi családba beházasodott Weiler Péter vállalkozó, Galambos Márton, a Forbes ügyvezetője, Máté Krisztina, Elena Korani stb.

Nyitókép: MTI/H. Szabó Sándor

Századvég: Csak Orbán Viktor képes ellentmondani a brüsszeli nyomásnak

Menczer Tamás: Senki ne veszélyeztesse Magyarország energiabiztonságát, még Zelenszkij se + Videó

Orbán Viktor: Aki békét akar, velünk tart!

Kormánypárti képviselők országgyűlési javaslatot nyújtottak be Ukrajna uniós tagságának elutasításáról

Több mint 10 százalékkal vezet a Fidesz jelöltje a veszprémi körzetben

Fideszes képviselők országgyűlési javaslatot nyújtottak be Ukrajna uniós tagságának elutasításáról

Magyar Péter hajdúszoboszlói hőbörgése teljes érdektelenségbe fulladt

Orbán Viktor: Európa úgy döntött, hogy háborúba megy, de mi nem veszünk részt benne – videóval

Orbán Viktor: Kulcsfontosságú megállapodásokat kötöttünk

Nem csak Ukrajnának érdeke, hogy ne jöjjön az orosz olaj

Világsajtó: Washington megerősítette Magyarország támogatását

Brüsszelben is elismerték: hatalmas győzelmet aratott Orbán Viktor – Rubio látogatása mindent megváltoztatott