
„MP f*sz”; „tényleg, mi van Ilikével?” – sajnálatos technikai probléma hátráltatta a 444 munkáját

Ezt követően Orbán Viktor összehívta a nemzetbiztonsági ügyekért felelős kormánytagokat a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt, akik azt állapították meg, hogy az adatok kezelésében ukrán személyek is közreműködtek, ezért a miniszterelnök elrendelte az ügy azonnali kivizsgálását.
A Tűzfalcsoport informátora szerint ez különösen indokolt annak fényében, hogy a tiszás adatszivárgás folytán példátlan módon magyarországi bírák személyes adatai is kerülhettek illetéktelenek kezébe. Forrásuk szerint köztük az Országos Bírósági Hivatal beosztott bírája, mellette egy címzetes törvényszéki, büntető ügyszakos bíró, a Pesti Központi Kerületi Bíróság csoportvezetője, a Fővárosi Törvényszék bírája kapcsán nem csupán a név, de lakcím és választókerületi besorolás is kiszivárgott.
Amennyiben az adatok a Tisza Világ applikációból származnak, és valóban az érintett bírók regisztráltak, felvetődik a kérdés, hogy ezt megtehették-e?
– tette fel a kérdést a Tűzfalcsoport.

A bírói Etikai Kódex 1. cikke alapján ugyanis „a bíró az ítélkező tevékenysége során minden befolyástól mentesen jár el, érvényesítve a felekkel való egyenlő bánásmód elvét.
Munkája során még a látszatát is kerüli annak, hogy bárkinek kedvez, eljárása és döntése pártos vagy előítéleten alapul. (…) A bírónak tartózkodnia kell a törvényhozó és végrehajtó hatalomhoz fűződő szükségtelen kapcsolatoktól és befolyásolástól oly módon, hogy ez kívülállók számára is nyilvánvaló legyen”.

„MP f*sz”; „tényleg, mi van Ilikével?” – sajnálatos technikai probléma hátráltatta a 444 munkáját

Orbán Viktor úgy helyretette Zelenszkijt, hogy a fal adta a másikat

Zelenszkij ismét Orbán Viktort támadta

Már ellenzékben is van 200 ezer áldozata a Tiszának

Szijjártó: egy brüsszelita magyar bábkormány hozzájárulna Ukrajna gyorsított EU-tagságához

Menczer: Brüsszel megállapodott Ukrajnával, hogy 2028 végéig Ukrajna uniós tag lesz

Szentkirályi: a Tisza úgy árulja ki az adatainkat, ahogy azt az egész országgal tennék

Orbán Viktor: január 1-jétől bevezetjük a 14. havi nyugdíjat

KTK: a Tisza Pártnak kell felelnie arra, hogyan kerülhetett nyilvánosságra kétszázezer magyar érzékeny, személyes adata

Megvan, hol lakik majd Orbán Viktor Washingtonban

Megvannak az idei kompetenciamérés eredményei

Orbán Viktor az FPÖ szövetségi alelnökével tárgyalt