
Orbán Viktor: Álljunk ki a szabadság, a béke és a biztonság mellett!
Manfred Weber, az Európai Néppárt háborúpárti elnöke sajtótájékoztatóján kifejtette álláspontját Ukrajna támogatásával kapcsolatban. Weber világossá tette, hogy pártja minden rendelkezésére álló eszközzel és erővel támogatja Ukrajnát. Magyar Péter gazdája ismét bizonyította, számára Ukrajna a legfontosabb – emelte ki a Magyar Nemzet.
Hozzátéve, hogy a magyargyűlölő európai politikus azonban kifejezte reményét, hogy Magyarország kormánya is felismeri annak fontosságát, hogy az Európai Unión belül együttműködjenek, és baráti viszonyt ápoljanak a többi tagállammal.
Eddig 26-an voltunk egy ellen. Ez a helyzet az Európai Unióban
– fogalmazott.

Fotó: TISZA Párt Facebook-oldala
A Magyar Nemzet hozzáfűzte azt is, hogy Magyar Péter főnöke tehát hangsúlyozta, hogy jelenleg a helyzet az Európai Unióban, hogy 26 ország van Magyarország álláspontjával szemben. Weber szerint a kérdés valójában Orbán Viktor szerepéről szól. Weber ezt arra az újságírói kérdésre válaszolta, mely szerint a Tisza Párt konzultációján állítólag többségben voltak azok, akik támogatták Ukrajna uniós csatlakozását.
Orbán Viktor is megszólalt Ukrajnával és Brüsszellel kapcsolatban. A parlamentben úgy fogalmazott:
Azt akarják, hogy ne egy nemzeti kormány legyen Magyarországon. Fel akarják venni Ukrajnát az unióba, bele akarják nyomni Magyarországot a háborúba, ránk akarják engedni a migránsokat, meg akarják szüntetni a multikat terhelő adókat, és fel akarják függesztetni a gyermekvédelmi törvényt. Ezt akarják Brüsszel ügynökei.
Az Európai Néppárt és Weber a háborút választotta a béke helyett
Az Európai Néppárt minapi kongresszusán olyan döntéseket hoztak, melyek tovább fokoznák Ukrajna támogatását.
A párt eldöntötte, hogy gyorsított eljárással veszik fel Ukrajnát az EU-ba, valamint további pénzügyi és katonai segítséget nyújtanának Kijevnek.
A döntés hátterében az áll, hogy a pártvezetők, köztük Manfred Weber, a háború folytatását preferálják a béke helyett, annak ellenére, hogy ez további gazdasági nehézségeket okozhat Európának. Ezzel szemben az Egyesült Államok békepárti törekvéseit figyelmen kívül hagyják.
Az Európai Néppárt mindent megtenne Ukrajna támogatásáért, még akkor is, ha Európa jövőjét kockáztatja ezzel.
Kapcsolódó tartalom:

Orbán Viktor: Álljunk ki a szabadság, a béke és a biztonság mellett!

Orbán Viktor helyretette Donald Tuskot: „Mit tettél a békéért?”

Videó: Donald Trump élőben üzent Budapestre: teljes támogatásáról biztosította Orbán Viktort

Elemzés: JD Vance alelnök megcáfolta Magyar Péter legfőbb állítását és kiállt Brüsszellel szemben is Orbán Viktor mellett

Orbán Viktor: Az Egyesült Államok a világ legerősebb országa, és ők ma a szövetségeseink, Magyarország békéje és biztonsága így garantált

Szánthó Miklós: Zelenszkij már a Tisza vereségre készül, jöhet a magyar Majdan

J. D. Vance keményen üzent Brüsszelnek Budapestről: „Hagyják békén Magyarországot!”

„Európa egyik igazi államférfija” – J. D. Vance méltatta Orbán Viktort Budapesten

Szijjártó Péter: J. D. Vance látogatása is mutatja, hogy új aranykor kezdődött Magyarország és az Egyesült Államok között

Orbán Viktor a Karmelitában fogadta J. D. Vance amerikai alelnököt

Orbán Balázs: újabb mérföldkő az amerikai–magyar aranykorban!

Menczer Tamás: a magyar energiabiztonságot megvédjük, a rezsicsökkentést és a védett árat fenntartjuk!