
Ketyeg az óra, Európára elképzelhetetlen következmények várnak az iráni háború miatt

Egy bukaresti aneszteziológus holttestét egy porig égett lakásban találták meg a minap Romániában - számolt be róla csütörtökön a Maszol.
A helyszínelők hamar rájöttek, hogy a gyilkos el akarta tüntetni a nyomait. Az 72 éves orvos testén ugyanis több késszúrás volt látható, és meztelen volt. A lakás ajtaját nem törték fel, így a gyilkos valószínűleg az áldozat egyik közeli ismerőse.
A gyilkosság egy nyolcemeletes lakóházban történt a harmadik kerületben. A tűzoltókat értesítették, hogy füst száll fel az első emeleti lakásból. A lépcsőház lakóit evakuálták, közülük ketten füstmérgezéssel kórházba kerültek.
A nyomozók úgy vélik, hogy az orvost egy nála jóval fiatalabb személy, a szúrások intenzitása alapján valószínűleg egy nő ölte meg, és a motiváció rablás lehetett. A férfit a konyhában ölték meg, ahol a - helyszínelők szerint - váratlanul szúrták le.
Több személyt már kihallgattak, köztük az orvos volt feleségét és jelenlegi élettársát. A két nőnek alibije van, ezért a nyomozók kizárták őket a gyanúsítottak listájáról.
Számításba veszik azt a lehetőséget is, hogy a gyilkosnak bűntársa volt.
Az ügy vizsgálata még folyamatban van.
A nyitókép illusztráció: Shutterstock

Ketyeg az óra, Európára elképzelhetetlen következmények várnak az iráni háború miatt

Riadót fújt az Európai Bizottság, otthoni munkavégzésre és kevesebb utazásra szólították fel a lakosságot

Derült égből pénzeső: közel 30 millió forintnyi készpénzt szórt ki az ablakon egy kislány

Cannes: Titokzatos történet nyitja meg a világ legnagyobb filmes ünnepét

A Tisza azért lobbizik Brüsszelben, hogy az Európai Bizottság támadja meg a védett árat

Brüsszel saját tehetetlensége miatt is az autósokat büntetné

Több tucat taxi vesztegelt forgalmas utakon kedd este, óriási volt a káosz

Ukrán nagykövet Magyar Péterről: „Nem impotens, szemrevaló”

Tüzet nyitott a gyárban egy régi dolgozó, 400 embert kellett kimenekíteni

Lezuhant egy orosz katonai szállítógép a Krímben

Tragikus hirtelenséggel meghalt az 50 éves sztáredző

Kényszersorozás: egyre több embert visznek el Kárpátaljáról - videóval