
Fejbe rúgott egy hajléktalan nőt egy tini - Videó
"Ki kell mennünk! Harcolnunk kell! Amikor csak lehetőségünk nyílik rá" - hangoztatta Zelenszkij, mondván, hogy az orosz csapatokat ki kell űzni az országból.
Kijelentette: az ukránoknak ki állniuk, ahogy azt Melitopol, Berdianszk és Herszon városokban is tették, és "ki kell űzniük ezt a rosszat a városainkból".
Az utóbbi napokban több jelentés is volt arról, hogy ezekben a városokban egyszerű, fegyvertelen emberek szembeszálltak orosz alakulatokkal. Zelenszkij hangsúlyozta, mivel a helyi lakosok így cselekedtek, ezért a megszállás is csak átmeneti lehet.
Az ukrán elnök kiemelte, hogy nagyon fontos megakadályozni a luhanszkihoz és donyeckihez hasonló újabb "népköztársaságok" megalakulását. Mint mondta, az ilyen helyeken nem lehet normális életről beszélni, az ottani emberek térdre vannak kényszerítve.
Zelenszkij mindemellett oroszul szólt az önhatalmúlag kikiáltott szakadár luhanszki és donyecki "népköztársaságokhoz".
"Ha emlékeiteket nem sikerült propagandával végleg kitörölni, szemeitek nincsenek csukva a félelemtől, akkor harcoljatok jogaitokért, a szabadságért és Ukrajnáért!" - mondta az ukrán elnök. Beszélt arról is, hogy sok ottani azt gondolja, Ukrajna gyűlöli őket és a kijevi vezetés lerombolja városaikat.
"De hasonlítsátok össze Donyeck városát nyolc év háborút követően Harkiv városával nyolc nap háborút követően" - tette hozzá, mondván védekezniük kell, mert különben Oroszország az ő életüket és házaikat is el fogja venni.
Az ukrán elnök egyben kijelentette, hogy a Donyec-medence lakói mindig is ukránok voltak és maradnak.
MTI/Fotó: instagram/Volodimir Zelenszkij
Kapcsolódó tartalmak:
Megszólaltak a Klicsko-testvérek: egy robbanás is okozhatja Európa végét

Fejbe rúgott egy hajléktalan nőt egy tini - Videó

Már 500 kárpátaljai magyar férfit soroztak be, 100-an meg is haltak Ukrajnában

Kislányt akart erőszakolni egy férfi a repülőn

„Úgy néztem ki, mint egy Avatar” – rejtélyes tünet miatt került kórházba egy férfi

Hátba szúrta, majd ledobta az erkélyről 17 hónapos lányát

Diákcsíny végzett a népszerű matektanárral, két gyermeke és felesége gyászolja

Holttestet vonszoló férfit fogtak a rendőrök, a felesége az áldozat

Veszélyes fekete eső Iránban, erősödő terrorveszély Európába - Magyarország együtt áll ki a békéért

Zelenszkij fegyveres zavargásokat akar kirobbantani Magyarországon

Már az ukrán média is megkérdőjelezi az aranykonvoj-ügyet

Az ukránok arról beszélnek, hogy hány drónpilótára kell Magyarország elfoglalásához

Azonnali evakuációt rendelt el Vlagyimir Putyin, egy esetleges nukleáris katasztrófa miatt intézkedett