Weber szerint az ukránoknak joguk van ahhoz, amit a magyarok már húsz éve élveznek

Az Európai Néppárt vezetője újabb kijelentést tett, amellyel igazolta, Brüsszel mindent megtesz azért, hogy Ukrajna a lehető leghamarabb az Európai Unió tagjává váljon. A Tisza Pártot is a soraiban tudó EPP elnöke szerint az ukránoknak is jár az, ami a magyaroknak. Manfred Weber semmit nem sajnál Ukrajnáért adni – hangsúlyozta a Magyar Nemzet keddi cikkében.

Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke ismét kiállt Ukrajna mellett. Az EPP vezetője úgy nyilatkozott, hogy egyértelmű európai perspektívát kívánnak biztosítani Kijev számára.

Manfred Weber Ukrajna mellett foglalt állást

Weber újságírói kérdésre válaszolva a magyarokat támadta és kioktató stílusában hangsúlyozta, hogy ahogy a magyar emberek élvezhették a nagy európai családhoz való csatlakozás előnyeit – mint a szabad mozgás lehetősége, az egységes piac előnyei, a gazdasági fejlődés, valamint a politikai biztonság az Európai Unión belül –, úgy az ukránoknak is joguk van hasonló tapasztalatokra szert tenni.

A Magyar Nemzet szerint Magyar Péter gazdája ezzel a nyilatkozatával ismét bizonyította, hogy Brüsszel Ukrajnát gyorsítósávon venné fel az Európai Unióba. A háborúpárti EPP elnöke nem törődik az ezzel járó veszélyekkel, az ukránoknál tomboló korrupcióval, a járványokkal és azzal sem, hogy gazdaságilag ez a lépés akár végletes is lehet Európa számára.

Fotó: Magyar Péter hivatalos Facebook-oldala

A magyarok húsz évvel ezelőtti csatlakozásuk óta élvezhetik a közösséghez tartozás előnyeit, és az Európai Néppárt álláspontja szerint Ukrajnának is meg kell adni ezt a lehetőséget 

– fogalmazott Weber.

Kiemelte: Ezt az elképzelést erősítették meg az EPP valenciai találkozóján, ahol világos állásfoglalást fogalmaztak meg a témában.

Orbán Viktor miniszterelnök a minap ismertette, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök mit vár el Magyarországtól.

Zelenszkij ukránbarát kormányt akar Magyarországon. Akik Brüsszel ügynökei, egyben Zelenszkij barátai. De azt is meg kell mondani, hogy soha nem lesz olyan helyzet, hogy Kijev vagy Brüsszel megmondja, hogy a magyarok az őket megillető joggal hogyan éljenek

– rögzítette a kormányfő.

A kormányfő aláhúzta, hogy az ukrán EU-tagság csődbe vinné Magyarországot. Leszögezte, ezt senki sem kérheti tőlünk, ezért Ukrajna csatlakozását nem áll módjában támogatni. Orbán Viktor arra kérte a magyar állampolgárokat, hogy mondják el véleményüket a Voks 2025 szavazáson.

2025. május 06. 11:34
A választáson arról kell majd dönteniük a magyaroknak, hogy egy szuverenista, a magyar érdekeket képviselő Orbán-kor...
Az IMF hazazavarása miatti nézetkülönbségek miatt távozott korábban a kormányzatból.
KIMONDTUK AZ IGENT! - A legnagyobb titokban összeházasodott Mikes Anna és Krausz Gábor! Most megmutatjuk az első fel...
family
Döbbenetes felvétel terjed arról, ahogy Ruszin-Szendi Romulusz vállal ellöki a Mandiner riporterét! A felvétel óriás...
family
Alig 20 centi magas és néhány kiló, ugyanakkor nagyon makacs és önfejű. A tacskókat kutyabőrbe bújt Napóleonként is ...
family
Óriási az öröm, második gyerekét várja Hosszú Katinka! Máris megmutatjuk, hogyan jelentette be a nagy hírt és azt is...
family
Óriási bejelentés, Magyarországra jön Natalia Oreiro, a világhírű sorozat, a Vad Angyal sztárja! Ő lesz most vasárna...
family