
72 év börtönt kapott a férfi, aki 47 szúrással ölte meg édesanyját
A rendőrfőnök, Mauricio Arriaza katonai helikopter fedélzetén kísérte Manuel Cotót, egy pénzintézet súlyos sikkasztással vádolt volt igazgatóját. A gép a fővárostól, San Salvadortól 180 kilométerre északkeletre fekvő San Eduardo környékén zuhant le - közölta a hadsereg.
"Sajnálattal számolunk be a gép fedélzetén utazók haláláról" - írták. Mentőcsapatok indultak a helyszínre, "hogy megadják a szükséges segítséget" - számoltak be a polgári védelmi szolgálatok ugyancsak az X-en.
Cotót, aki Hondurasba menekült, ahol őrizetbe vették, azzal vádolják, hogy a Santa Victoria Takarék- és Hitelszövetkezet (Cosavi) korábbi igazgatójaként mintegy 35 millió dollárt sikkasztott el. Az incidens után Nayib Bukele salvadori elnök bejelentette, hogy vizsgálatot indít.
"Ami történt, nem maradhat egyszerű baleset, alaposan ki kell vizsgálni" - hangoztatta az államfő az X-en, hozzátéve, hogy "nemzetközi segítséget" fog kérni a történtek feltárásához.
"A végsőkig nyomozni fogunk, de semmi sem adhatja vissza nemzeti hősünket" - jelentette ki Bukele, aki nagyon népszerű a bűnbandák elleni küzdelme miatt, és akit februárban újraválasztottak.
Forrás: MTI / A címlapfotó illusztráció: Shutterstock

72 év börtönt kapott a férfi, aki 47 szúrással ölte meg édesanyját

Diáktársát késelte meg egy fiatal, szelfizett a holttestével - Videó

Kibelezte a 67 éves lakótársát, mert kitette a lakásából

Brutális részletek derültek ki a fiatal influenszer haláláról, aki a 10. emeletről zuhant ki

Furcsa riasztás borzolta a kedélyeket egy forgalmas csomópontnál Eperjesnél

A német kormány egész Európát háborúba sodorná

Boris Johnson: a gyenge Európa finanszírozza az orosz háborús gépezetet is

Kiderült, hogy egy harmadik magyar áldozata is van az ausztráliai antiszemita terrortámadásnak

Minden fiúnak és lánynak készen kell állnia a harcra – üzent a brit katonai vezető

Holtan találtak egy 9 éves kislányt, egy tini ölhette meg

Egy HIV-fertőzött férfi vérét „permetezte” két kórházi dolgozó szemébe

Rendszeresen fojtogatta gyermekét egy nő, videóra is vette a kínzást