Vakációból rémálom, tilalmat rendeltek el

Sok kikapcsolódni vágyó nyaralása mehet tönkre. 

Az olaszországi Rimini polgármestere Gorótól Cattolicáig fürdőzési tilalmat rendelt el az Adriai-tenger említett partszakaszán baktériumfertőzés miatt. A tiltás jelenleg 14 partszakaszt érint, így a népszerű turistaparadicsomban vakációzók mindennapjait megkeseríti a tilalom.

Az Escherichia coli baktérium a rendkívül meleg időjárás és a szárazság miatt halmozódhatott fel a tengervízben. A Regionális Környezetvédelmi Ügynökség folyamatosan figyeli a víz állapotát és amint biztonságosnak ítélik, újra nyitják a strandokat – írta meg a Notizie.it.

A turisták továbbra is használhatják a partszakaszon található napágyakat, de akadnak olyanok, akik figyelmen kívül hagyják a tiltást, és bemennek a tengerbe.

A fotó illusztráció: Shutterstock

2022. július 29. 15:30
A kormány új, legfeljebb 150 millió forintos, kedvezményes kamatozású vállalati hitelprogramja új lendületet adhat a...
Az Európai Néppárt (EPP) a balliberálisokkal együtt ismét kimosdatta az Európai Bizottságot és annak elnökét, Ursula...
A legelső, 2012-es vonuláshoz hasonlították a mostani, október 23-i rendezvény fontosságát a békemenet szervezői. Ba...
Jó ütemben halad a nemzeti konzultáció íveinek kézbesítése, a csütörtök reggeli adatok szerint 1,3 millió címre már ...
Két héttel nemzeti ünnepünk, október 23-a előtt megkezdte működését a nemzeti ünnepek lebonyolításáért felelős opera...
A nő már a gyalogátkelő közepén járt, amikor az autós arrafelé kanyarodott. További részletek a Tényekben 18.00-kor ...
Egy 7 éves gyereket súlyos sérülésekkel szállítottak kórházba.