Továbbra is be lehet fizetni a haláltengeralattjáróra, hamarosan ismét útnak indul

Az 5 emberéletet követelő tragédia úgy tűnik nem volt elég tanulópénznek.

A Titán tengeralattjárón utazók arra vállalkoztak, hogy mintegy 250 ezer dollárért, átszámítva nagyjából 86 millió forintért 3500 méteres mélységben megnézzék a Titanic roncsait, de a túra kudarcba fulladt. A fedélzeten tartózkodók valószínűleg hosszú és kínkeserves halált haltak, a tengeralattjáró maradványait pedig 10 nap kutatás után, végül 4 ezer méteres mélységből, múlt héten emelték ki a vízből.

Mindezek ellenére az utakat szervező cég úgy tűnik nem rettent meg és már ki is írta is a következő merülések időpontjait. Az első 2024 június 12-20-ig tartana, míg a második turnus június 21-29 között kelne útra.

A merülés nemcsak izgalmas és egyedi utazási élményt nyújt, hanem abban is segít, hogy a tudományos közösség többet megtudjon a roncsról és a mélyóceáni környezetről. Minden merülésnek tudományos célja is van, és itt többet megtudhat az általunk támogatott kutatásokról 

– olvasható az Ocean Gate Expeditions oldalán. 

Fotó: OceanGate Expeditions Facebook-oldala

2023. június 30. 19:10
Két MÁV-alkalmazott, egy jegyvizsgáló és egy pénztáros sérült meg könnyebben, amikor kisiklott a Vácról Balassagyarm...
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a...
Az Európai Unióban a lakosság 23 százaléka fűtési nehézségekkel küzd és a magyarhoz képest 3-4-5-szörös energiaárak ...
Donald Trump amerikai elnök jelentette be, hogy „nagy bizonyossággal” elfogtak egy gyanúsítottat Charlie Kirk meggyi...
időjárás-jelentés, 2025. szeptember 12., péntek
Korda György és Balázs Klári szokás szerint kicsit izgul, mert minden közönségtalálkozó egy kincs az életükben, amir...
family
Most először áll kamerák elé Schobert Norbi egykori testnevelő tanára és sosem hallott történeteket, sőt titkokat ár...
family
Kulifai Máté a Hetek főszerkesztő-helyettese összegezte az eddig megtudottakat Charlie Kirk feltételezett gyilkosáró...