Több mint 100 civilt ejtettek foglyul feltételezett dzsihadisták Maliban

Napok óta több mint 110 civilt tartanak fogva feltételezett dzsihadisták Maliban - adta hírül hétfőn az AFP francia hírügynökség helyi hatóságokra hivatkozva.

A tájékoztatás szerint a fegyveresek április 16-án támadtak meg három buszt, és az utasokkal teli járműveket az ország középső részén lévő Bandiagara és Bankass települések környéki erdőbe irányították.

A túszejtésre az elraboltak kiszabadítását követelő, Bandiagarában létrejött csoport hívta fel a figyelmet közleményben - rámutatva a térséget sújtó terrorcselekményekre és az otthonaikat elhagyni kényszerülők egyre növekvő számára is -, és tehetetlenséggel vádolta meg a hadsereget.

Mali 2012 óta küzd az al-Kaida, illetve az Iszlám Állam terrorhálózatokkal szövetséges dzsihadisták megfékezésével, akiket egy francia vezetésű katonai művelet során távolítottak el a hatalomból az északi városokban. Az elmenekült szélsőségesek azonban újból összeálltak a sivatagban, és támadásokat indítottak a mali hadsereg és szövetségesei ellen.


A biztonsági válság nyomán a Száhel-övezetben lévő országban humanitárius és politikai válság is kialakult, és az erőszakcselekmények átterjedtek a szomszédos Burkina Fasóra és Nigerre is.

A Maliban 2020 óta hatalmon lévő junta februárra ígérte a választások lebonyolítását - mely utat nyithatott volna a civil kormányzatnak -, ám a hadsereg által a kormány élére kinevezett Choguel Kokalla Maiga áprilisban azt közölte, a választások megtartása előtt a biztonsági helyzetet javítani kívánják.

Forrás: MTI

2024. április 22. 21:56
A Fidesz a békét és a nyugalmat képviseli. „Tessék választani!” – írta a miniszterelnök.
Mégis mi van abban a programban, amit háromszázan írnak, és ennyire kell titkolni? Az már csak a kisebbik kérdés, ho...
Tavasz óta gőzerővel készül a Tisza Párt programja, de a részleteket még nagyon sokáig titkolni akarják Magyar Péter...
Nagy Ervin szerint nem kell mindent elmondani, mert azt az ellenfelek félreértelmezhetik vagy felhasználhatják – így...
Rózsa György nyár végén sztrókot kapott a Balatonban, egy pillanat alatt történt meg a baj. Lánya és a körülöttük fü...
Orbán Viktor a Digitális Polgári Körök online felületén jelentette be, ki lesz Rákay Philip műsorvezetőtársa a szept...
Több mint egymillió illegális határátlépést akadályozott meg Magyarország az elmúlt években, mégis napi egymillió eu...
Egyre kellemetlenebb a tiszás szakértői gárda.
Dmitro Kuleba volt ukrán külügyminiszter megerősítette, hogy Volodimir Zelenszkij rendelete miatt külföldre menekült...