Robbanás történt egy marosvásárhelyi vegyi üzemben

Robbanás történ és tűz ütött ki szerdán hajnalban a marosvásárhelyi Azomures vegyipari üzemben, amit az egyik ammóniatermelő egység gázvezetékének meghibásodása okozott - közölték a hatóságok.

A közösségi oldalakra feltett videofelvételeken és fényképeken látszanak az égbe törő lángok az üzemnél. A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség reggel bejelentette, hogy sikerült eloltani a tüzet, és veszélyes anyag nem került a levegőbe. A baleset következtében egy 50 év körüli férfi végtagtörést szenvedett, más sérülés nem történt. Ovidiu Maier, az üzem szóvivője elmondta a román médiának, hogy a napokban fejezték be a szóban forgó ammóniatermelő egység kétévente esedékes ellenőrzését, és szerda hajnalban volt a fokozatos újraindítás, ami közben a robbanás történt. Az 1962-ben épült

Azomures vegyipari üzem a legnagyobb létszámú erdélyi magyar lakossággal rendelkező Marosvásárhely közvetlen határában található.

2012 óta a svájci Ameropa csoport tulajdonában van, és jelenleg Románia legnagyobb műtrágyaüzeme. Az 1100 alkalmazottat foglalkoztató üzem működése évek óta éles vita tárgya Marosvásárhelyen, ugyanis gyakran okoz környezetszennyezést a kibocsátott ammóniával, amit a vállalat szerint minimálisra csökkentettek a technológiai fejlesztéseknek köszönhetően.

 

Pénteken Románia legnagyobb kőolaj-finomítójánál, a fekete-tenger-parti Navodar településen található Petromidiánál volt robbanás egy meghibásodott berendezés miatt. A balesetben egy ember életét vesztette, öten égési sérüléseket szenvedtek.

MTI/A címlapfotó: Erdélyi Magyar Televízió

2021. július 07. 06:43
Akinek Zelenszkij fontosabb, mint a kényszersorozás során agyonvert Sebestyén József és a családja, az ne papoljon n...
Újabb szörnyű képsorok készültek Ukrajnában a kényszersorozásról.
Denisz Smihal ukrán miniszterelnök benyújtotta lemondását, az erről szóló, kézzel írott nyilatkozatát kedden tette k...
Egy hajszálon múlott, hogy újabb fordulatot vegyen az élete.
Legszívesebben ordított volna Fodor Zsóka, amikor meghallotta a tragikus hírt. Lesújtotta a színésznőt Schmuck Andor...
family
HAZATÉRÉS - Véget ért Kapu Tibor küldetése, sikeresen landolt a magyar asztronautával a fedélzetén a Dragon űrkapszu...
Drog, alkohol, öngyilkosság, életveszélyes dolgokra buzdít dalaiban Azahriah. Legalábbis erre figyelt fel a Nemzeti ...
family
Állandó napsütés vagy végtelen sötétség, lebegő fogkrém és kiszakadó zoknik - az űrben teljesen más az élet, mint am...
family
Azt már tudjuk, hogyan landolt Kapu Tibor a Csendes-óceánban, most pedig megmutatjuk, hogy mi minden jön még ezután!...
family