Orbán Viktor: Veszélyes javaslatok vannak a NATO-csúcs asztalán

Nem hagyjuk, hogy belesodorjanak minket a háborúba - írta közösségi oldalára kitett videója mellé Orbán Viktor miniszterelnök, miután egyeztetett az Európai Tanács elnökével. A miniszterelnök azt mondta: veszélyes javaslatok vannak a NATO-csúcs asztalán - számolt be róla a Magyar Nemzet.

Most ért véget az egyeztetésünk az Európai Tanács elnökével. Az előző hét sem volt könnyű, de ez a hét még annál is nehezebb lesz, NATO- és európai uniós csúcs Brüsszelben – kezdte a Facebook-videóját a miniszterelnök, majd hozzátette:

„Veszélyes javaslatok vannak a NATO asztalán. Vannak tagállamok, amelyek ismét felvetették, hogy légtérzárat hozzunk létre Ukrajna felett. A NATO azonban egy védelmi szövetség, arra képesek és alkalmasak vagyunk, sőt az kötelességünk is, hogy egymást megvédjük. De a NATO területén kívül katonai akcióba bonyolódni nem dolga a NATO-nak. Magyarország álláspontja világos, hogy sem katonát, sem fegyvert nem akarunk küldeni a NATO területén túlra" – hangsúlyozta a kormányfő.

Orbán Viktor egy másik veszélyes javaslatot is megemlített. Ez az orosz gáz- és olajszállítások kérdése.

Ezt tíz nappal ezelőtt már sikerült rendeznünk. Világossá tettük, hogy a szankciókat nem lehet kiterjeszteni az orosz gáz- és olajbehozatalra, mert az Magyarország és néhány más ország esetében aránytalanul, szinte elviselhetetlenül nagy terhet jelentene. Közösen néhány országgal fellépünk és ismét meg fogjuk védeni Magyarország energiaellátását és az ország működésének biztonságát"– mondta a miniszterelnök a közösségi oldalára feltöltött videóban.


Címlapfotó: Facebook/Orbán Viktor

2022. március 21. 18:50
A miniszterelnök közösségi oldalán közzétett bejegyzésben üzent Brüsszelnek.
A Fidesz kommunikációs igazgatója is reagált arra a Ripostban megjelent hírre, miszerint a Tisza Párt egyik meghatár...
Az Európai Bizottság által héten bemutatott költségvetési javaslat, valamint Sebestyén József halála kapcsán is krit...
"Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának! A te pénzedet is odaküldené" - közölte a Fidesz-KDNP kommunikác...
Egy négy évvel ezelőtti emberölést is rábizonyítottak Japánban egy agresszív barnamedvére, amelyet a múlt héten lőtt...
Legkevesebb huszonnyolc ember meghalt és tíznél többen eltűntek szombaton, amikor hajótörést szenvedett egy turisták...
Lesoványodott, éhes és szomjas vidrakölyök kerültek a Mályi Madármentőkhöz Tiszatarjánból. Anyjuk elpusztulhatott. A...
Idomított csimpánzokhoz hasonlította a magyar gazdákat a Tisza Párt egyik agrárszakértője. Magyar Péter embere támog...
Az ukrán kényszersorozókat mentegeti, és segédkezik Sebestyén József halálának eltussolásában az Euronews – ezt a Ma...