
Orbán Viktor: A migráció és a háború jelenti ma a legnagyobb veszélyt Magyarországra
Giorgia Meloni gratulált Orbán Viktornak Magyarország sikeres uniós elnökségéhez, különös tekintettel a versenyképességről szóló budapesti nyilatkozat elfogadására, valamint az albán csatlakozási tárgyalások megnyitására. Kiemelte azt is, hogy a magyar elnökség alatt sikerült áttörést elérni a bolgár és román schengeni csatlakozás ügyében.
A két miniszterelnök megerősítette elkötelezettségét a magyar-olasz kétoldalú partnerség további elmélyítése mellett. A kereskedelmi kapcsolatokról elégedetten állapították meg, hogy a forgalom értéke 2023-ban elérte a 14 milliárd eurót. A beruházások és a kereskedelem terén további előrelépésre van lehetőség, különösen az infrastruktúra és az energiaágazatban - hangzott el a találkozón.

A két kormányfő megállapodott abban, hogy intenzívebbé teszik a politikai párbeszédet, és a legfontosabb nemzetközi kérdésekben folytatják a koordinációs munkát; elsősorban a közel-keleti helyzetet vitatták meg, valamint az ENSZ Alapokmánya és a nemzetközi jog elvein alapuló igazságos és tartós ukrajnai békét, illetőleg az újjáépítés iránti elkötelezettségüket, előre tekintve a következő Ukrajna helyreállítási konferenciára, amelynek Olaszország ad otthont 2025 júliusában.
Orbán Viktor és Giorgia Meloni megállapította: országaink együttműködése kiváló a biztonsági és védelmi területen a NATO keretein belül, különös tekintettel a magyar vezetésű többnemzetiségű zászlóaljban való olasz részvételre, 260 katonával. Megegyeztek, hogy továbbra is támogatják a Nyugat-Balkán stabilizálását célzó NATO- és EU-kezdeményezéseket, és határozottan kiállnak a térség országainak integrációjáért.

A találkozó alkalmat adott az illegális migráció problémájának megvitatására is - mondta Havasi Bertalan. A két kormányfő felszólított a fokozott együttműködésre a származási és tranzitországokkal, az elvándorlást kiváltó okok kezelésére, valamint az emberkereskedelem és -csempészet elleni küzdelemre az emberéletek elvesztésének megelőzéséért. Egyetértettek abban, hogy sürgősen frissíteni kell a jogi kereteket az Európai Unióból történő visszatérések megkönnyítése és felgyorsítása érdekében, különös tekintettel a biztonságos származási ország fogalmának tisztázására, megerősítésére. Megállapították: az uniós és a nemzetközi joggal összhangban új módszereket kell feltárni az illegális migráció megelőzésére és leküzdésére, az Olaszország-Albánia megállapodás által megnyitott úton haladva - ismertette a sajtófőnök.
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher


Orbán Viktor: A migráció és a háború jelenti ma a legnagyobb veszélyt Magyarországra

„Jellemtelen hazaáruló” – így üdvözölték Magyar Pétert Győrben

Fidelitas-kongresszus - Latorcai Csaba: példátlan eredményeket hozott a Fidesz-KDNP kormányzása

Lebukott az ukrán háborús maffia: 100 millió dolláros botrány rázza meg Kijevet

Orbán Viktor: veszély van, Európa a háború küszöbén áll

Az USA kitoloncolná az ukránokat, Kijev pedig a frontra küldi őket

Magyarország és Dánia nemet mond a Migrációs Paktumra

Ukrajnában leleplezték a háborús maffiát

Zelenszkijig vezetnek az ukrán energetikai botrány szálai

Washingtoni siker: Orbán újabb ütőkártyát szerzett a választások előtt

Menczer Tamás helyretette Magyar Péter lakájmédiáját

Menczer Tamás: legyen a fiatalok lázadása az, hogy megvédik a hazájukat