Kettős mérce az EP-ben, a balliberális többség nem akarja elítélni a Donald Trump elleni merényletet

A tegnap megkezdődött júliusi strasbourgi plenáris ülésen már megválasztották az EP elnökét és az alelnököket. Gál Kinga a mai ülésen hangsúlyozta, szégyentelen paktum áll a szavazás hátterében, s ez tiszteletlenség a választópolgárokkal, a parlament saját szabályaival és a jogállamisággal szemben is. Az Európai Parlament balliberális többsége ugyanakkor nem akarja elítélni az erőszakot, nem akarja elítélni a Donald Trump elleni merényletet.

Folytatódott a strasbourgi plenáris ülés, ma az derül ki, hogy melyik öt EP-képviselőt választják meg a háznagyi pozíciókra. Az öt quaestor az elnökkel és a tizennégy alelnökkel együtt alkotja a parlament elnökségét. Az elnökség pedig a parlament zavartalan működésének szabályait határozza meg.

Az elnökség tagjainak megválasztásakor a képviselőcsoportok arra kellene figyeljenek, hogy az alelnökök és a quaestorok nagyjából tükrözzék a képviselőcsoportok méretét.


A Patrióták Európáért frakció Szekeres Pál EP-képviselőt jelölte az Európai Parlament egyik háznagyi pozíciójára.

A tervek szerint a mai plenáris ülésen a képviselők megvitatják az Ukrajnának szánt támogatás kérdéskörét is. Az ülés kezdetén több kérés is érkezett arra vonatkozóan, hogy kiegészüljön a napirend, így szerdán a Donald Trumppal amerikai elnökjelölttel szemben elkövetett merényletről is szó eshetett volna az EP-ben, Gál Kinga képviselő kérésére, aki hangsúlyozta:

Mi úgy gondoljuk, hogy a politikai erőszaknak nincs helye társadalmunkban. A Parlamentnek el kell ítélnie a politikai erőszak minden formáját, beleértve azokat is, amelyek szuverenista, hazafias politikusok ellen irányulnak.

Ám a kezdeményezést nem szavazták meg, így a „kettős mérce újra megnyilvánult”, vallotta Gál Kinga. 

Az Európai Parlament balliberális többsége nem akarja elítélni az erőszakot, nem akarja elítélni a Donald Trump elleni merényletet

– közölte a Facebookon tett bejegyzésében Gál Kinga 

Mi, a Patrióták Európáért frakció ezzel szemben határozottan elítéljük az erőszak minden formáját a politikai életben. A frakció nevében ezért plenáris vitát és határozatot kezdeményeztünk ma reggel a témában, melyet az EP balliberális többsége leszavazott. A kettős mérce újra megnyilvánult: hazafias, patrióta érzelmű politikusok ellen elkövetett erőszak kapcsán nem hajlandóak szót emelni

– tette hozzá.


Továbbá, a Patrióták Európáért első alelnöke említést tett arról is, hogy a tegnapi plenáris ülésen nem került be egyik jelölt sem a pártcsaládból az EP alelnökeinek soraiba, amelyet „tiszteletlenségnek” nevezett: 

A képviselőcsoportok tegnapi szavazási magatartása, amely hátterében néhány szégyentelen paktum áll, és amely a hazafiakat eltiltja az őket megillető parlamenti pozícióktól, tiszteletlenség 18 millió választópolgárral szemben, és tiszteletlenség a Parlament saját szabályaival és a jogállamisággal szemben.


Ukrajna támogatása kapcsán felszólalt Jordan Bardella is, a Patrióták Európáért vezetője, aki hangsúlyozta, hogy a folyamatos támogatás nyújtására tett javaslat negatív hatással lenne a tagállamok gazdaságára, valamint védelmébe vette Orbán Viktor magyar miniszterelnök békemisszióját is:

Nem vádolhatjuk Magyarországot azzal, hogy negatívan befolyásolja az eseményeket, amikor megpróbál tárgyalásokat kezdeményezni mindkét féllel.


Forrás: Magyar Nemzet / Címlapfotó: MTI/Purger Tamás

2024. július 17. 14:25
Az elemző szerint hamarosan kipukkadhat a lufi.
A Tisza Párt vezetője Bujdosó Andreát ültette a frakcióvezetői székbe Ordas Eszter bukása után.
A franciaországi Lyonban egy rab szabaduló cellatársa csomagjába rejtőzött el és sikeresen megszökött a börtönből.
Miközben Magyar Péter a nyilvánosság előtt gyakran próbálja elhatárolni magát a brüsszeli migrációs politikától, a k...
Két természeti csapással is megbirkózott az ország.
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a pr...
Ruszin-Szendi Romulusz volt vezérkari főnök szolgálati lakásával összefüggésben hivatali visszaélés, zsírleszívásána...
Videóra vették, ahogy egy apát és lányát megmentenek.
A német rendőrség több száz kilogramm Captagon nevű, élénkítő hatású kábítószert foglalt le, amelyre egy Szász-Anhal...
A görög válogatott a papírformának megfelelően könnyedén, 31-7-re nyert a horvátok ellen, ezzel a magyar női vízilab...