Három gyerek is meghalt, videóra vették, ahogy lezuhant egy helikopter

Lezuhant helyi idő szerint csütörtökön délután egy helikopter New Yorkban a Hudson folyóba - közölték szemtanúk és az amerikai hatóságok.

Kathy Hochul New York-i kormányzó szerint, akit The New York Times című amerikai lap idézett, a gépen utazó hat ember - egy pilóta és öt utasa - vesztette életét. "Hat ártatlan ember vesztette életét, imádkozunk családjaikért" - mondta a kormányzó.

"Lélekben a gépen volt emberek családjaival vagyunk" - mondta Eric Adams polgármester. Hozzátette, hogy a gépen három felnőtt és három gyerek volt, turisták Spanyolországból. "Mind a hatukat kiemelték a vízből, sajnos mind a hat áldozatot halottnak nyilvánították" - tette hozzá.

A szemtanúk egyike, Bruce Wall azt mondta, hogy a helikopter a levegőben "szétesett", a gép farokrésze és a rotor levált.

A közösségi médiában megjelent felvételeken látni lehetett, hogy a helikopter a vízbe csapódik, majd átfordulva elmerül. A Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) közlése szerint egy Bell 206-os típusról van szó. Az FAA közölte azt is, hogy az Amerikai Nemzeti Közlekedésbiztonsági Ügynökséggel közösen vizsgálatot indítanak.

Sajtóhírek szerint az apa az egyik legnagyobb elektronikai cég igazgatója volt, a gyerekek pedig 4, 5, és 11 évesek voltak.

2025. április 11. 08:43
Sebestyén József kényszersorozás áldozata lett. A TV2 riportere most megtálalta Beregszászon a sírját. Szívszorító k...
A miniszterelnök péntek reggel beszámolt a legfrissebb kormányzati döntésekről, de beszélt arról is, hogy az ukrán t...
Taxinak csapódott egy sofőr péntek hajnalban Budapesten, a Blaha Lujza téren.
Hivatalos személy elleni erőszak és minősített könnyű testi sértés bűntette miatt indított nyomozást a Debreceni Reg...
Magyar Péter és Ukrajna uniós tagsága is megosztja a Tisza Párt szimpatizánsait.
Baleset gondatlan okozása miatt vádat emelt a Kecskeméti Járási Ügyészség közúti egy férfival szemben, aki egy téli ...
Minden segítséget megad a magyar állam az Ukrajnában kényszersorozás közben agyonvert kárpátaljai férfi családjának ...
A főpolgármester továbbra sem törődik a Budapestet sújtó közlekedési káosszal, ragaszkodik a besült ötletéhez: annak...
A nyugdíjasok a postán átvehetik majd az élelmiszer-utalványt, ha a kézbesítés sikertelen - tájékoztatta a Kormányza...