pénzügy

Győri Enikő: a hazai baloldal kockáztatná Magyarország és a régió pénzügyi stabilitását

Magyarország és a régió pénzügyi stabilitását kockáztatja a baloldal, miközben a nyugat-európai dominanciát erősítené.

A képviselő felhívta a figyelmet, hogy az EP gazdasági és monetáris ügyekért felelős szakbizottsága keddi szavazásán "a baloldal áterőltette a tőkekövetelményekről szóló javaslatát, amely, ha megvalósul, az EU kelet-és közép-európai tagállamaiban sérülékenyebbé teheti az egyébként stabil bankszektort".

Győri Enikő felháborítónak nevezte, hogy Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció EP-képviselője is támogatja a "hazai pénzügyi stabilitást gyengíteni kívánó javaslatot".

 Kép forrása: Győri Enikő hivatalos Facebook oldala

"Régiónkban a bankszektort külföldi, elsősorban nyugat-európai bankcsoportok leányvállalatai dominálják. Az elfogadott javaslat értelmében a nyugat-európai anyabankok lehetőséget kapnának arra, hogy leányvállalataik esetében alacsonyabb tőkekövetelményt határozzanak meg" - mutatott rá a fideszes képviselő. Véleménye szerint ez gyengítené Magyarországon és a régióban a betétesek védelmét és aláásná a pénzügyi stabilitást.

Győri Enikő leszögezte: "A harc a józan ész érvényesítéséért és a kelet-közép-európai országok, így hazánk érdekeinek védelméért az intézményközi tárgyalások során folytatódik. Esélyeink jók, mert több tagállam hozzánk hasonló állásponton van, értik a leánybankoknak otthont adó országok speciális helyzetét" - közölte az MTI.

2023. január 25. 14:27
Ukrajna immár nyíltan zsarolja hazánkat létfontosságú energiabeszerzési útvonalának elvágásával, ha továbbra sem tám...
Éles diplomáciai feszültség alakult ki Franciaország és Olaszország között, miután Matteo Salvini olasz minisztereln...
Kocsis Máté szerint „a brüsszelita MANöken teljesen elvesztette a fonalat a kamuzásban. Kár folytatnod a blöffölést,...
Migránsellenes tüntetések söpörnek végig az Egyesült Királyságon: Liverpooltól Bristolon át Newcastle-ig tiltakoznak...
Szeptember 7-én, a Sztárban Sztár All Stars első élő adásába nem más, mint Hans Sigl érkezik sztárvendégként. A hegy...
Saját magát köpi szembe az Európai Bizottság azzal, hogy cinkos módon hallgat, amikor Ukrajna támadja a Magyarország...
Késsel rabolt gyrost egy 29 éves támadó Miskolcon pár nappal ezelőtt hajnalban.
Magyar Péter nem áll le a hazudozással a miniszterelnök horvát útjával kapcsolatban – jelentette ki Kocsis Máté, a F...