Gyilkosság történt Ajakon, elfajult a családi veszekedés

Halálra verte apját egy 28 éves férfi csütörtökön Ajakon - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a police.hu oldalon. A Nyíregyházi Törvényszék később közölte: az elkövetőt letartóztatták.

A rendőrségi tájékoztatás szerint a férfi telefonon hívta a rendőrséget, hogy megölte az édesapját. A családi házba kiérkező rendőröknek és mentőknek megmutatta, hol fekszik az apja, akinek már csak a halála beálltát tudták megállapítani.

A közlemény szerint apa és fia között gyakran volt konfliktus, ezúttal is egy veszekedés vezetett tettlegességhez: a fiú több, nagy erejű ütést mért 56 éves apjára, aki belehalt sérüléseibe. A rendőrök a férfit előállították, emberölés bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával kihallgatták és őrizetbe vették, kezdeményezik letartóztatását.

Fotó: police.hu

A Nyíregyházi Törvényszék az MTI-hez péntek délután eljuttatott közleményében tudatta, hogy a Nyíregyházi Járásbíróság letartóztatta a férfit.

Szim-Resán Dalma, a törvényszék sajtószóvivője azt írta, a gyanúsított az ittas állapotban lévő édesapját egy nyolcvan centiméter hosszúságú széklábbal ütötte többször fejen csütörtök este, olyan súlyos sérüléseket okozva, hogy az apa a helyszínen meghalt.

A végzés nem végleges, a gyanúsított és védője enyhébb kényszerintézkedésért fellebbezett.

2024. augusztus 16. 10:48
A vezérkari főnökből lett tiszás politikusjelölt több beszélgetésben kijelentette, könyvében is leírta: már gyerekko...
Ellentüntetéseket tartanak, zaklatnak online, halállistákat készítenek, bombakészítési útmutatót tesznek közzé, feny...
Kezdődik a digitális polgári körök találkozója.
Kanada döntése miatt több ezer rajongó marad koncert nélkül. A Kneecap zenekar jövőjét a brit terrorvádak beárnyékol...
A Fidesz frakcióvezetője hétfőn a Parlamentben a hódmezővásárhelyi rendőrkapitány halála kapcsán válaszolt az ellenz...
Nagyon fordult a világ a 444.hu-val – jelentette ki Deák Dániel a XXI. Század Intézet vezető elemzője közösségi olda...
A Fidesz 52 százalékkal nyert a 8. kerületben megtartott időközi választáson vasárnap. A kormánypárti siker után a J...
Míg 2010-ben három, ma tíz autópálya éri el az országhatárt, miközben 2010-ben kevesebb mint 1300 kilométernyi gyors...
A 18 éves kecskeméti lányt öccse és annak barátja segítette.