2025. október 31. péntek, Farkas
10°C Budapest

Élen a női vezetők – Gecse Vivien és Bodócsi Erika a TV2 igazgatói a sikerhez vezető útról vallottak

Sztereotípiákat ledöntő, férfiakat megszégyenítő kitartással, szorgalommal, alázattal és lojalitással bírnak.
Tenyek.hu
2023. február 07., kedd 10:31
Vágólapra másolva!

Gecse Vivien, a TV2 hírigazgatója és Bodócsi Erika a TV2 Médiacsoport tartalomterjesztési igazgatója a kedd reggeli Mokka vendégei voltak, ahol a Menedzserek Országos Szövetségének tagjaiként legújabb kampányukról meséltek.

Hiszen idén is elindul a „Legyen divat a női vezető” kampány, amelyet a Menedzserszövetség az Instyle magazinnal együtt gondoz.

Míg Vivien a Women in Spotlight kampányban vesz részt, addig Erika pedig a Women in Innovation kezdeményezéshez adja a munkáját és a nevét.

Gecse Vivien már hetedik éve a TV2 hírigazgatója, így kiemelte, hogy munkájában, vezetőként elengedhetetlennek tartjaa szorgalmat, a kitartást, a lojalitást és a tehetséget.

Rendkívül büszke arra, hogy a TV2 hírosztálya nagyon sikeresen végzi a munkáját, hiszen az összes hírosztályhoz tartozó műsor, a Tények, a Tények Plusz, a Mokka piacvezető, a Tények.hu internetes felület pedig meghatározó piaci szereplővé vált.

„Higgy a saját erődben és az megcsillan a reflektorfényben.” – hangsúlyozta Vivien a Women in Spotlight kampányban részvevő nők mottóját.

A női és a férfi vezetők közötti megkülönböztetést óriási sztereotípia övezi, azonban Bodócsi Erika szerencsésnek vallja magát. Elmondása szerint mindig olyan munkahelyen dolgozott, ahol nem a neme alapján, hanem a teljesítménye alapján ítélték meg.

Úgy véli, egy női vezető sokszor az otthonról hozott belső értékeit, a gondoskodást, az odafigyelést is át tudja ültetni a karrierjébe, ám ez mégsem jelenti azt, hogy a nő megtörhető.

Az igazgatók számos jó tanácsot felsorakoztattak a jövő női vezetőinek. Fontosnak tartják, hogy legyenek nyitottak, szorgalmasak, lojálisak, kitartóak, ne féljenek a változástól, a megújulástól, folyamatosan tanuljanak és vállalják fel önmagukat, azt, hogy nők.

Ugyanis Erika szerint a férfi és nő közötti különbségekből tud egyensúly és harmónia teremtődni.

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk