
Dráma Dunaújvárosban, mentőhelikopter landolt a házak között
Három hatalmas lyuk tátong most Csukás István író, költő sírján, ott, ahol egykor Süsü, a sárkány bronzszobra állt. A napokban rongálták meg a költő síremlékét, a szobrot teljes egészében kiszakították, majd elmenekülhettek vele a temetőből.
Az egész országot megdöbbentette a sírrongálás, senki nem érti, hogy miért tettek ilyet.
Szinte nincs olyan ember, aki ne ismerné Süsüt, a sárkányt, de nem csak ezt a mesefigurát köszönhetjük Csukás Istvánnak, az ő nevéhez kötődik még Pom-pom, Gombóc Artúr és a Nagy Ho-ho-horgász is. Ezek közül Süsü és Pom-pom került fel a művész sírhelyére. A szobor alkotóját is megdöbbentette, hogy ellopták Süsüt.
A temetőbe kirakott bronz tárgyak sajnos elég gyakran eltűnnek. Két évig bírta ez a szobor is, ami nem kevés. Nagyon sok ember szerette, és látogatta. Még novemberben is felhívott egy kedves család, ismerős család, hogy ott voltak, megsimogatták a Süsüt
– mondta a Tényeknek Pintér Attila szobrászművész.
A 2020-ban meghalt Csukás István nagyon fontosnak tartotta a mesefigurák és a mese erejét. Azt gondolta, hogy ezek segítik a gyerekek fejlődését, általuk a kicsiknek nagyobb lesz a képzelőerejük és fantáziájuk.
Albert Einsten, aki egy nagyon okos ember volt, ő mondta a következőt, hogy ha azt akarod, hogy inteligens legyen a gyereked, akkor olvas neki mesét, ha azt akarod, hogy még intelligensebb legyen, akkor olvass neki még több mesét
– mondta korábban Csukás István.
A bronzszobor ellopása kapcsán a rendőrség is nyomoz. Amennyiben a mesehős nem kerül elő, valószínűleg pótolják Süsüt Csukás István sírján.

Dráma Dunaújvárosban, mentőhelikopter landolt a házak között

Digitális Állampolgár mobilalkalmazás: már a használt autók adásvételét is lehet intézni

Magánéleti okokból lehetett öngyilkos a Magyar Honvédség Ludovika Zászlóalj honvédtisztjelöltje

Budapesten rendezik meg az 1. Patrióta Nagygyűlést március 23-án

Sokk a benzinkutaknál: szerdától a lélektani határt is átlépte a drágulás – ennyit kell fizetni a védett ár nélkül

Holtan találtak egy testvérpárt Sajókazán, borzalmas tragédia történt szerda hajnalban

Holttestet találtak Salgótarjánban, különös kérdésre keresik a nyomozók a választ

Tavaszi hóesést örökítettek meg kis hazánkban, nem enged a tél szorítása

Holtan találtak egy házaspárt Ostffyasszonyfán, az éj leple alatt csapott le a csendes gyilkos az áldozatokra

Kamerával kukkolta a nőket az M4-es pihenőjének WC-jében - Videó

Drámába fulladt a hétvégi túra – mentőhelikoptert riasztottak a Bakonyban

Sokkoló baleset történt Bugyi határában, egy ház fala is beszakadt – fotóval