
A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról

Brüsszel saját házi lapja buktatta le a Brüsszel-Kijev-Tisza koalíciót.
„Ukrán kormányzati források megerősítették a Politicónak: egyeztetnek Magyar Péter csapatával. És elvárásaik is vannak”
− mondja Kőszegi Ákos színész Orbán Viktor vasárnapi Facebook-reeljében egy Politico-cikkre hivatkozva − írta a Telex. Majd a lap kénytelen is elismerni, hogy a névtelenül nyilatkozó ukrán kormány egyik tanácsadója bevalotta, hogy beszélnek Magyar Péter csapatával - erősítette meg Orbán Balázs a miniszterelnök politikai igazgatója közösségi oldalán hétfőn.
A Telex fordítása szerint a tanácsadó azt mondta, „Nem tudjuk, mi lesz [a választás] következménye, úgyhogy óvatosnak kell lennünk”, és megjegyezte, hogy kommunikálnak Magyar Péter csapatával. „De a nyilvános beszédeit követve úgy tűnik, kicsit rugalmasabb, és mi erre számítunk.”
Orbán Balázs kiemelte, hogy Ukrajna olajblokáddal zsarolja Magyarországot, hogy az ukránpárti baloldalt segítse hatalomra, amely aztán támogatná az ukrán EU-csatlakozását, és ezzel hazánkat is belesodorná a háborúba. Mindez a Tisza Párt tudtával, jóváhagyásával és közreműködésével történik.
Magyar Péter jobban tenné, ha az ukrán kapcsolatait nem Magyarország ellen használná, hanem meggyőzné a szövetségeseit, hogy ne támadják a magyar családokat!
Az olajblokádot le fogjuk törni, a Tisza-Kijev-tandemet pedig le fogjuk tolni áprilisban a pályáról!
- hangsúlyozta Orbán Balázs.
Az áprilisi választás így nemcsak belpolitikai erőpróba, hanem nemzetközi téttel bíró ütközet is: eldőlhet, hogy Magyarország megőrzi-e jelenlegi, szuverenitásra építő külpolitikai irányvonalát, vagy közelebb sodródik a brüsszeli és kijevi elvárásokhoz.
Ez egy újabb egyértelmű bizonyíték arra, hogy Magyar Péter a háttérben összejátszik az ukránokkal.

A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról

Vérfürdőt rendezett az osztályteremben egy gimnáziumi késelő, ketten meghaltak

Öt választókerületben változhat a végeredmény, most számolják a szavazatokat

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

Rendkívüli interjút ad Orbán Viktor

Lezárt állapotban találta a külképviseleti urnákat az NVB

Megérkeztek a külképviseleti urnák, megkezdődhet a szavazatok szétválogatása

Magyar Péter bejelentette, Sulyok Tamás őt bízza meg kormányalakítással

Orbán Viktorral és Semjén Zsolttal egyeztetett a köztársasági elnök

Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre és az Országgyűlés alakuló ülését a lehetséges legkorábbi dátumra hívja össze

Ez gyors volt: a Politico szerint Magyar Péternek nagyon mélyen meg kell hajolnia Brüsszel előtt, és még így is lyukra futhat