
Elmozdítják a Szent Koronát, ez áll a háttérben

Ma Zelenszkij elnök a Tisza legfőbb szövetségese
− mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Fidesz országjárásának pécsi állomásán tartott sajtótájékoztatóján, hozzátéve, hogy Zelenszkij elnök mindenképpen kiírta magát a civilizált állami vezetők sorából.
Gulyás Gergely hangsúlyozta: civilizált és partnerségre törekvő országok között soha nem fordult elő olyan, hogy egy államfő egy másik állam vezetőjének, miniszterelnökének likvidálására, megölésére, kiiktatására szólítson föl.
Elfogadhatatlannak, tűrhetetlennek tartjuk, és nyilvánvaló, hogy Magyarországnak egy ilyen vezetővel diplomáciai kapcsolatai nem lehetnek
− húzta alá.
Megjegyezte: Európán kívül, mondjuk, afrikai viszonylatban lehet, hogy vannak ilyenek, az Irán és Izrael közötti ellenségeskedés is ismert, de egy olyan közösségben, ahol valaki európai uniós tagjelölt, ez minden határon túlmegy.
Gulyás Gergely azt mondta:
nagy kár, hogy ma Zelenszkij elnök a Tisza legfőbb szövetségese.
A miniszter közölte: Magyarország energiabiztonságát Ukrajna tudatos döntéssel veszélyezteti. Amíg Ukrajna zárva tartja a Barátság kőolajvezetéket, addig Magyarország semmilyen, Ukrajna érdekében meghozandó európai döntést nem támogat − rögzítette a miniszter.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Elmozdítják a Szent Koronát, ez áll a háttérben

Újabb két miniszterét nevezte meg Magyar Péter

Megvan az időpont, mutatjuk, mikor ül össze az új országgyűlés

Zelenszkij bejelentette: Véget ért a Barátság kőolajvezeték javítása

Gulyás Gergely: egyezség alakult ki a parlamenti bizottsági helyek megosztásáról

Magyar Péter megnevezte kormánya hét miniszterét

Forsthoffer Ágnest jelöli a Tisza az Országgyűlés elnökének

Három hét van a választási plakátok eltávolítására

Minden szavazatot megszámoltak, megvan a végeredmény: maradt a Tisza kétharmad

Újraválasztották Lezsák Sándort a Nemzeti Fórum elnökének

Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakcióvezetőjének

A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról