
Szijjártó Péter: Zelenszkij elnök totális félreértésben van

Zsigó Róbert elmondta: mostantól teljes fizetésük szja-mentes a 30 év alatti anyukáknak is, sőt már a megduplázott családi adó- és járulékkedvezményt is tudják érvényesíteni. Hozzátette: egy hónapja indult el a Családi adócsökkentés plusz és ez most először látszik majd a fizetéseken – írta meg a hirado.hu.
Kiemelte, januártól a kétgyermekes 40 év alatti édesanyák kapnak szja-mentességet, „így akár 2,3 millió forinttal több maradhat egy családnál”. Mint mondta, a kormány kibővítette a 30 év alatti anyák szja-mentességét is, ezzel még többen még több pénzt kaphatnak kézhez.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a kormány a családi adó- és járulékkedvezményt is megduplázta. Ismertette, egy gyermek esetén 10 ezerről 20 ezerre, kettőnél 40 ezerről 80 ezerre, 3-nál pedig 99 ezerről 198 ezer forintra növelték ezt az összeget. Megjegyezte: ráadásul ezt a kedvezményt az édesapák jövedelméből vagy „nem munkából származó bevételekből is érvényesíthetik”.
Elmondta, július óta a csecsemőgondozási díj (csed), a gyermekgondozási díj (gyed) és az örökbefogadói díj is szja-mentes, október elseje óta pedig a háromgyermekes édesanyáknak sem kell már szja-t fizetniük.
Zsigó Róbert közlése szerint a kormány azért dolgozik, hogy nagyobb biztonságban érezhessék magukat a családok, és az anyagi támogatással több lehetőségük legyen a gyermekek jövőjének megalapozásához. Hozzátette, „mert mi a magyarok pénzét nem Ukrajnába küldjük, hanem a magyar családoknak adjuk”.
A nyitókép illusztráció (Shutterstock)

Szijjártó Péter: Zelenszkij elnök totális félreértésben van

Még a Partizánban is elismerően szóltak Orbán Viktor beszédéről

Szijjártó Péter: Nagyon másként néz ki az élet a Shell-részvények stócai mögül

Von der Leyen nem kertelt, végleg eltörölné a tagállami vétót + Videó

Tagadás és néma csend: így reagáltak Magyar Péter drogos házibulijára a Tisza Párt jelöltjei + Videó

Szánthó Miklós: A Tisza a háborút pénzelő Brüsszel és a háborúból profitáló nagytőke kft.-je

Menczer Tamás: A balliberális sajtó minden erejével védi a drogos buliban részt vevő Magyar Pétert! + Videó

Orbán Viktor világosan megmutatta, mi a választások tétje

Orbán Viktor üzent Zelenszkijnek: „Ez nem rólunk szól, hanem Európa jövőjéről”

Magyar Péter Münchenben a Zelenszkij-terv mellett tette le a voksát

Az emberek a Fidesz–KDNP oldalán állnak

Orbán Viktor szerint 2026-os a győzelem éve lesz