
A Trump-adminisztráció sem hagyta szó nélkül a budapesti embervadászatban részt vevő szélsőbaloldali aktivista tettét

A Nemzeti Színház főigazgatója nyílt levélben válaszolt Nagy Ervinnek, a Tisza Párt színész-politikusának a vádjaira. Kárász Róbert Másik Oldal című műsorában Vidnyánszky Attila megerősítette, hogy szívesen vitázna Nagy Ervinnel, akit sokan a Tisza Párt lehetséges kultuszminisztereként emlegetnek – adta hírül a Magyar Nemzet. Erre Nagy Ervin egy személyeskedő Facebook-posztban válaszolt, amire viszontválasz érkezett Vidnyánszkytól.

A főigazgató szerint amikor kifejezte, hogy szívesen vitázna Nagy Ervinnel a felvetéseiről, a Tisza politikusa elmenekült a lehetőségtől. Vidnyánszky leszögezte, hogy Nagy Ervin hónapok óta valótlan, rágalomszerű megjegyzéseket tesz rá a nyilvánosságban. Úgy vélekedett, hogy a tiszás politikus hónapok óta gondolkozik a kifogáson, miért ne beszélhetnék meg élő műsorban a nézeteltéréseiket.
Közel fél év izzadságos munkájával tegnapra kitaláltál egy teljesíthetetlen kifogást. Bátorság, felkészültség, egyenes gerinc. Legyen akkor így, ha nem vállalod a vitát szemtől szemben, röviden reagálnék a velem szemben megfogalmazott vádjaidra
– üzente Vidnyánszky Nagy Ervinnek.
A főigazgató szerint nem felel meg a valóságnak, hogy
Vidnyánszky kitért arra is, hogy több mint egy évtizedig folyamatosan próbáltak a legtöbb színházat tömörítő érdekképviselet, a Magyar Teátrumi Társaság nevében a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) korábbi vezetéseivel párbeszédet folytatni. Továbbá megjegyezte, hogy az SZFE a modellváltás óta kinyílt:
Ezek mind-mind azt igazolják, hogy a Nemzeti minden aknamunka ellenére ott van Európa színházi térképén.
A főigazgató kiemelte, hogy Nagy Ervin egy olyan pártnak dolgozik, amelyik letiltja a képviselőit a nyilvános kommunikációról. Vidnyánszky szerint Nagy Ervin szemszögéből nehezen átélhető, hogy a főigazgató Beregszászhoz és Debrecenhez hasonlóan Budapesten is szabad. Azt mondja és teszi, amit a lelkiismerete diktál. Tiszteletet ébreszt benne a miniszterelnök erőfeszítése, amit a nemzet és Európa értékeinek megőrzése érdekében tesz.
Ebben a gigászi küzdelemben valamennyi magyar részt vállal, aki számára a hagyományos értékek, a zsidó–keresztény hitünk és a nemzeti szuverenitásunk fontos. Ebben a szellemi harcban a magam kicsiny területén én is síkra szállok. Mindezt önként, a saját meggyőződésem és lelkiismeretem szerint teszem
– tette hozzá Vidnyánszky. Végezetül kitért arra is, hogy ha a tényekről, a valóságról vitázna vele Nagy Ervin, arra továbbra is nyitott, de a tiszás politikus bejegyzése nem kelt túl sok reményt.
Nyitókép: Facebook/HírFM

A Trump-adminisztráció sem hagyta szó nélkül a budapesti embervadászatban részt vevő szélsőbaloldali aktivista tettét

Menczer: Kapitány István és Bujdosó Andrea a Shell-részvényesekkel együtt nyerészkednek a háborún

Orbán Viktor: aki Magyarország leválasztását követeli az orosz olcsó energiáról, az az ellenségünk

Hatalmas kommunikációs bakit követett el Orbán Anita

Kocsis Máté: Kétszínűség, amit a Tisza Párt csinál

Orbán Viktor: Brüsszel le akar választani az olcsó orosz energiáról, ezért küldték Kapitány Istvánt

Orbán Viktor: az ukránokat nem szabad beengedni az Európai Unióba

Szijjártó Péter: A magyar utat sosem cseréljük fel Brüsszelére

Orbán Viktor két hét múlva ismét találkozik Donald Trumppal

Orbán Viktor: minden héten történik valami, ami közelebb visz bennünket a háborúhoz

Orbán Viktor: lehet nemet mondani a háborúra

Megfutamodott a Tisza! Magyar Péter jelöltje nem mert elmenni a nyilvános vitára