
Messzebbre vezethetnek az ukrán aranykonvoj botrányának szálai

Soros György, Bajnai Gordon és Korányi Dávid neve központi helyen szerepelt abban a kísérletben, amellyel Amerikából próbálták befolyásolni a 2022-es magyarországi választások végeredményét: Soros pénzt adhatott, Korányi a guruló dollárokat továbbította a tengerentúlról, a Bajnai-féle cégcsoport pedig a baloldal akkori kampányának lényegi részeit intézte. Nos, eddig valamennyien szerepeltek Orbán Anitával együtt a European Council on Foreign Relations (ECFR) honlapján. Ugyanakkor ma már nem található a szombaton Magyar Péter által bemutatott üzletasszony, aki a Tisza Párt külpolitikai vezetője lett. A kérdés jogos: vajon hová tűnt Orbán Anita?

A jelek szerint valakiben felmerülhetett, hogy nem különösebben jó ötlet, ha a Tisza legújabb szakértője egy Soros-univerzumhoz tartozó szervezetben vesz részt, ráadásul ilyen szereplők társaságában. Csak erre lehet következtetni abból, hogy Orbán Anita nevét sebtiben eltávolították az ECFR honlapjáról. December legvégén a friss tiszás szakértő neve még ott virított a szervezet internetes oldalán – ez világosan kiderül az internetes archívumból. Olyannyira, hogy Orbán Anita nevét közvetlenül Soros Györgyé és Alexander Sorosé fölé biggyesztették. Azonban amikor hivatalosan is beállt Magyar Péter mellé, Orbán Anita gyorsan eltűnt a listából – írta a Magyar Nemzet.
A jelenlegi lista – már Orbán Anita nélkül
Mint arra már utaltunk, Orbán Anita egy másik globalista szervezet, a Globsec munkájában is részt vállalt, ott évek óta igazgatósági tag. Magyar Péter friss igazolása ebben a szervezetben is együtt dolgozik Bajnai Gordonnal és Korányi Dáviddal.

Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Messzebbre vezethetnek az ukrán aranykonvoj botrányának szálai

Menczer: az ukrán arcátlanságnak, pofátlanságnak nincs határa

Orbán Balázs: „Ha magyar vagy, jobban jársz!”

Czepek Gábor: elindult Kijevbe a Barátság kőolajvezeték állapotát vizsgáló küldöttség

Az ukránok megfenyegették Orbán Viktor 5 gyerekét és 6 unokáját

Baloldali elemző: Zelenszkijnek az lenne jó, ha vele együttműködőbb kormány lenne Magyarország élén

Kocsis Máté visszautasította a "pökhendi" ukrán stílust és gondolatmenetet

Szijjártó: Európában lesz a legnagyobb energiahiány és áremelkedés, de Magyarország meg tudja magát védeni

Kovács Zoltán: az üzemanyagok árának korlátozása kiszámítható környezetet teremt

Elindult Kijevbe a tényfeltáró küldöttség

Orbán Viktor tankolt: ennyi ma, és ennyi lesz holnap is

Kulcskörzetekben vezet a Fidesz, ennek biztos nagyon nem örül Magyar Péter