
Orbán Balázs megmutatta, miért viszi csődbe Európát Ukrajna háborús támogatása

Brüsszelben annak ellenére jóváhagyták azt a jogszabályt, amely az orosz gázimport végleges leállításáról és az orosz olaj fokozatos kivezetéséről szól, miután az erről szóló szavazáson Magyarország és Szlovákia nemmel voksolt, Bulgária pedig tartózkodott. A szabályok megszegése súlyos következményekkel járhat: a vállalatok akár globális éves árbevételük 3,5 százalékát elérő bírságra is számíthatnak. Menczer Tamás legújabb, közösségi oldalán nyilvánosságra hozott posztjában mindennek a veszélyeire hívta fel a figyelmet.

A Fidesz kommunikációs igazgatója kiemelte, Magyarország már korábban is jelezte: az Európai Bíróságon támadja meg a döntést. A kormány álláspontja szerint a tilalom súlyosan sérti az ország energiaellátásának biztonságát, különösen azért, mert hazánk és Szlovákia továbbra is jelentős mértékben függ az orosz energiahordozóktól.
Menczer Tamás bejegyzésében leírta, Von der Leyen terve 1000 forintos üzemanyagot és háromszoros rezsiárat jelent. És ezt a Tisza támogatta, hiszen a bizalmatlansági szavazáson is kiálltak az Európai Bizottság vezetője mellett.
A magyar kormány az Európai Bírósághoz fordul a jogszerűtlen brüsszeli döntés miatt
– írta a fideszes politikus.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Orbán Balázs megmutatta, miért viszi csődbe Európát Ukrajna háborús támogatása

Egy győri anyuka üzent a választóknak - videóval

Orbán Viktor: a Tisza Párt brüsszeli kreálmány, amelyet Kijevből és Brüsszelből finanszíroznak

Megint lebuktak! Brüsszel titkolná Zelenszkij-tervet, mert az Orbán Viktort erősíti

Orbán Viktor válaszolt Zelenszkijnek: „Az EU-csatlakozás érdemalapú folyamat”

Két napon belül érkezik a nyugdíj és a plusz juttatás

Van ennél lejjebb? A háború áldozatain röhögő tiszások okoztak zavart a Lázárinfón

Ő az a neonáci ukrán, aki fenyegeti Magyarországot

Lázár János Győrben: Aki erőszakkal hallgattatna el másokat, az nem méltó a közképviseletre

Lázár János elrettentő indokokat mondott: Ez lesz, ha Magyar Péterre szavaznak

Ukrajna veszélyes mederbe terelte a Tiszát, Brüsszel nagy örömére

Orbán Viktor: Kína mindig is fontos partnere lesz Magyarországnak