2026. január 23. péntek, Rajmund, Zelma
2°C Budapest

Hidvéghi Balázs: A januári rezsistoppal újabb segítséget szeretnénk nyújtani a magyar családoknak

Hidvéghi Balázs: A januári rezsistoppal újabb segítséget szeretnénk nyújtani a magyar családoknak
Januárban átvállalja a kormány a fűtésszámlák többletköltségét.
2026. január 23., péntek 16:03
Vágólapra másolva!

A januári rendkívüli hideg időjárás miatt újabb rezsivédelmi intézkedést jelentett be a kormány. A Magyarország Kormánya Facebook-oldalán pénteken közzétett videóban Hidvéghi Balázs államtitkár hangsúlyozta: a cél az, hogy a magyar családok és nyugdíjasok ne kerüljenek nehéz helyzetbe a megemelkedett fűtési költségek miatt.

A januári rezsistoppal újabb segítséget szeretnénk nyújtani a magyar családoknak. Szeretnénk megvédeni őket a rendkívüli hideg következményeitől

– fogalmazott a videóban.

Mint elmondta, bár a rezsicsökkentésnek köszönhetően Magyarországon fizetik Európa legalacsonyabb gáz- és áramárát, a tartós hideg miatt sok háztartás így is túllépheti az átlagfogyasztást, ami jelentősen megemelné a számlákat.

Ezért a Kormány úgy döntött, hogy minden magyar családnak és minden magyar nyugdíjasnak átvállalja a januári fűtésszámlák után a többletfogyasztás költségét

– jelentette ki Hidvéghi Balázs.

A videóban arra is kitért, hogy a magyar háztartások fűtési módja és számlázása eltérő: van, aki gázzal, más távhővel vagy árammal fűt, ezért a döntés végrehajtása összetett technikai feladat.

Nagyon sok élethelyzet van, a számlázás is családonként eltérő, ezért a kormánydöntés technikai végrehajtásánál mindezeket figyelembe kell venni

– mondta, hozzátéve: külön munkacsoport alakul a részletek kidolgozására.

 

A technikai egyeztetések idejére az MVM leállította a számlázást, a további tudnivalókról pedig később adnak tájékoztatást.

Hidvéghi Balázs a videóban hangsúlyozta: az elmúlt időszak extrém hidege ismét bebizonyította, hogy a rezsicsökkentés kulcsfontosságú védelmet jelent.

Sok európai országban három-, négy-, vagy akár ötszörösét fizetik a rezsire, mint a magyar családok

– emelte ki.

A kormány álláspontja szerint Brüsszel nyomása továbbra is fennáll. „Brüsszel épp most önt a háborúra és Ukrajnába újabb euromilliárdokat”, miközben – a kormány szerint – el akarják vágni Magyarországot az orosz energiától és a hatósági rezsiáraktól.

Egy brüsszeli bábkormány ezt simán végre is hajtaná. Nem számítana, hogy emiatt a magyar családok rezsije a háromszorosára emelkedne

– hangzott el a videóban.

Hidvéghi Balázs leszögezte: „Mi azonban nem akarunk fizetni sem a háborúért, sem Ukrajnáért”, ezért a kormány februártól Nemzeti Petíciót indít, amelynek célja a rezsicsökkentés megvédése.

A kormány szerint a kérdésben már egyértelmű társadalmi felhatalmazás van, mivel „a magyar emberek 99 százaléka a legutóbbi Nemzeti Konzultációban nemet mondott a rezsicsökkentés megszüntetésére”.

Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka
 

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk