
Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Hann Endre a Klubrádió műsorában beszélt arról, hogy olyan amerikai szakemberek által alkalmazott módszertant használnak a mérésekhez a 90-es évek óta, akiknek nagy rutinjuk van a kampányok támogatásában − számol be a Híradó.
És ez egy igazi kampánytámogató kérdésforma, amit inkább választások előtt közvetlenül használunk –
− fűzte hozzá ezután a Medián ügyvezetője.
Hann Endrét azt követően kérdezték erről, hogy a legutóbb felmérésük a Tisza Párt fölényét mutatta ki. A Medián által alkalmazott amerikai módszertan szerint a válaszadóktól megkérdezik, melyik pártra szavazna, majd azt is, hogy milyen valószínűséggel támogatná a politikai pártokat.
A támogatottságot egytől hétig kell pontoznia a válaszadónak aszerint, hogy nem támogatja, vagy kifejezetten támogatja a vizsgált politikai pártot.
Ebben az esetben azt mérte a Medián, hogy milyen esélyei lennének a Tisza Pártnak a 2026-os választáson, ha összefogna valamelyik ellenzéki párttal.
A műsorban Hann Endre arról is beszélt, hogy
lehet néhány százalékot tévedni a méréseknél, vagy máshogy megfogalmazva: történhetnek mérési hibák.
Az adásban továbbá azt is mondta: kicsit talán „nagyképűen hangzik” valódi méréseknek nevezni az ezer fő megkeresésével készült kutatásokat – noha törekednek arra, hogy minél pontosabbak legyenek ezek a közvélemény-kutatások.
Fotó: Hann Endre Facebook-oldala

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár