
Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Czepek Gábor tájékoztatása szerint telefonon egyeztetett Szanka Gáborral, a HungaroMet Nonprofit Zrt. vezérigazgatójával, valamint Gordos Péterrel, a MOL ügyvezető igazgatójával a várható időjárásról és az arra való felkészülésről. A helyzetértékelés alapján komoly téli időjárás érkezik, ugyanakkor az üzemanyagellátás területén a felkészülés menetrendszerűen zajlik.
Az előrejelzések szerint már hétfő este és éjszaka, majd kedden újabb hullámban havazásra kell számítani. Egyes térségekben akár 25–40 centiméter vastag hótakaró is kialakulhat. Különösen a keleti és délkeleti országrészekben jelent kockázatot, hogy kedd hajnalban ónos eső is előfordulhat.
Szerdától tovább romlik az időjárás: hófúvás és komoly lehűlés várható, ami tovább nehezítheti a közlekedést és az ellátási láncok működését. Czepek Gábor arra is felhívta a figyelmet, hogy Magyarország déli és keleti szomszédainál még súlyosabb helyzet alakulhat ki, ahol jelentős havazás, akár útlezárások és kamionstopok is előfordulhatnak.
A közlés szerint az üzemanyagellátás biztosítása kiemelt figyelmet kap, és az érintett szereplők felkészülten várják az időjárási kihívásokat. Az államtitkár jelezte: a következő lépésként hamarosan a gáz- és villamosenergia-ellátó cégekkel is tárgyal az ellátásbiztonsági kérdésekről.
A kormányzati egyeztetések célja, hogy a rendkívüli téli időjárás ellenére is zavartalan maradjon az energia- és üzemanyag-ellátás, és a lakosság a lehető legkisebb mértékben érezze meg az időjárás okozta nehézségeket.
A nyitókép illusztráció (MTI)

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár