
Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Nem tudom, mi lesz a következménye, de ez sokkal súlyosabb dolog, mint első hallásra talán az ember fejében megfogalmazódna. Ez gazdasági ügynek tűnik, de nem az. Ez a háborúba való belépés közvetlen mozdulata
- fogalmazott Orbán Viktor.
Kiemelte: valami új rajzolódik ki a világpolitikában, a NATO két pillére, az amerikaiak és az európaiak "élesen eltérő dolgokat mondanak".
Amerika békét akar, Európa meg háborút - jelentette ki, hozzátéve, a szemünk előtt kibontakozó új világ láthatóan magában hordozza az amerikai-európai konfliktusok lehetőségét.
„Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón”
Ha nincs rezsivédelem Magyarországon, alacsonyabb életszínvonal kopogtat be az ajtón - mondta Orbán Viktor.
Kiemelte, az emberek látják, a mostani kormány harcol azért, hogy ez ne következzen be.
Rámutatott: az Egyesült Államok, Oroszország és Törökország is kell ahhoz, hogy Magyarország továbbra is abban a különleges és kivételes helyzetben maradjon, hogy összevetve az európai országokkal, itt fizessék az emberek a legalacsonyabb rezsit.
Megjegyezte: a magyar rezsiköltségek dupláját fizetik a románok, háromszorosát a lengyelek, négyszeresét a csehek, az osztrákoknál és a németeknél pedig még ennél is többet fizetnek. Igaz, hogy többet keresnek, de ennyivel többet nem - rögzítette, hozzátéve: nehezedik az élet, különösen annak egy dimenziója, a háztartások ellátása energiával, illetve annak az ára.
A kormányfő úgy értékelt, hogy zajos év volt az idei, nagyon sok minden adódott össze.
Felidézte, hogy januárban lépett hivatalba Donald Trump régi-új amerikai elnök és azóta megváltozott a világ. A hivatalba lépése nemcsak szimbolikusan, hanem valóságosan is lezárt egy korszakot. Jól láthatóan kezd kibontakozni egy új korszak, egyre tisztábban látható, mi lesz az az új korszak, amiben élni fogunk - fejtette ki.

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár