
Most kiderült, ki bukott a legnagyobbat az Orbán-Trump találkozón!

Az Egyesült Államok külügyminisztériuma november 7-én kiadott közleményében „történelmi magasságokba emelkedettnek” nevezte az amerikai–magyar kapcsolatokat Donald Trump és Orbán Viktor vezetése alatt - közölte a Mandiner.
A közlemény szerint a két ország közötti partnerség a szuverén döntéshozatal kölcsönös tiszteletén és a közös stratégiai célok előmozdításán alapul – különösen a gazdaság, az energia, a biztonságpolitika és az oktatás területén.
A dokumentum egyik legfontosabb eleme egy új, közös amerikai–magyar nukleáris energetikai partnerség, amelynek keretében a felek megállapodtak a civil nukleáris ipar – köztük a kis moduláris reaktorok (SMR) és a kiégett fűtőelemek tárolása – területén való együttműködés előkészítéséről.
Az Egyesült Államok célja, hogy Budapestet a közép-európai SMR-piac központjává tegye, és akár 10 reaktor megépítését támogassa, összesen 20 milliárd dollár értékben.
Emellett Orbán Viktor egy 114 millió dolláros szerződést jelentett be az amerikai Westinghouse vállalattal a Paks I atomerőmű üzemanyag-ellátására.
Magyarország 600 millió dollár értékben amerikai cseppfolyósított földgázt (LNG) is vásárol majd.
A közlemény kiemeli, hogy Magyarország visszakerül a vízummentességi programba, ami megkönnyíti a két ország közötti utazást és fokozza a határbiztonságot.
Az American Airlines 2026 májusától újraindítja közvetlen philadelphiai járatát Budapestre, ami tovább erősíti a gazdasági és kulturális kapcsolatokat.

A katonai és biztonsági együttműködés is új szintre lépett: megkezdődnek a tárgyalások a katonai információvédelmi megállapodás (GSOMIA) megújításáról, és Magyarország 700 millió dollár értékben vásárol amerikai védelmi eszközöket.
Emellett hazánk aláírta az Artemis-egyezményt, amely a világűr békés és átlátható kutatásának nemzetközi keretrendszere.
A közlemény szerint az oktatási és tudományos együttműködés is bővül:
Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala

Most kiderült, ki bukott a legnagyobbat az Orbán-Trump találkozón!

Orbán Viktor: Megcsináltuk!

Hiába reménykedett a kudarcban a balliberális sajtó, végül be kellett ismerniük: Orbán Viktor tárgyalásai sikeresek voltak + videó

Szijjártó Péter: A rezsicsökkentés eredményeit meg tudjuk védeni

Orbán−Trump-találkozó: ez történt a kulisszák mögött

Orbán Viktor és Donald Trump találkozója tarol az interneten – Ez a washingtoni látogatás legnézettebb videója

Kiderült, miről beszélgetett Orbán Viktor Donald Trumppal a színfalak mögött + videó

Csúcson a magyar–amerikai kapcsolatok + videó

Sajtószkander Washingtonban

Ifj. Lomnici Zoltán: A Tisza Pártnak kell viselnie a felelősséget az adatvédelmi incidens után

Orbán Viktor feltette a világpolitika térképére Magyarországot

Kocsis Máté: Magyarország megrögzött rosszakaróinak sötét szombat ez