2025. november 28. péntek, Stefánia
4°C Budapest

Sebestyén József tragikus halála csak egy a sok közül: brutalitás miatt vettek őrizetbe egy vezető toborzót Kárpátalján

Sebestyén József tragikus halála csak egy a sok közül: brutalitás miatt vettek őrizetbe egy vezető toborzót Kárpátalján
A tiszt ellen vádat emeltek hadiállapot idején elkövetett, súlyos következményekkel járó hatalommal való visszaélés miatt.
2025. november 28., péntek 11:57
Vágólapra másolva!

Az Állami Nyomozó Iroda (DBR) munkatársai őrizetbe vették és gyanúsítással illették az egyik járási toborzó- és katonai szolgálatra felkészítő központ (TCK) vezetőjét Ivano-Frankivszk megyében, aki brutálisan megvert egy hadköteles férfit, amiért az megtagadta a fluorográfiás vizsgálat elvégzését az orvosi alkalmassági vizsgálat (VLK) során – számolt be róla az Ukrán Főügyészség és a DBR közleményei alapján a Pravda.ua.

A DBR kivizsgálta a polgárok és parlamenti képviselők panaszait, amelyek szerint egy Kárpátalján működő TCK-ben verések, kínzások és pénzkövetelések történtek. A nyomozás során a nyomozók számos hatalommal való visszaélésre derítettek fényt, amelyeket a központ vezető beosztású tisztje követett el.”

 – idézte a DBR közleményét a forrás - részletezte a Mandiner.

A nyomozás alapján kiderült, hogy a férfit más állampolgárokkal együtt a kórházba küldték VLK-vizsgálatra. Amikor megtagadta a vizsgálatot, az alezredes szándékosan legalább öt ütést mért rá, célzottan az ágyék területére. Ennek következtében az áldozat súlyos testi sérüléseket szenvedett, amelyek miatt egy szerv sebészi eltávolítására volt szükség.

A tiszt ellen vádat emeltek hadiállapot idején elkövetett, súlyos következményekkel járó hatalommal való visszaélés miatt. Az ügyészek indítványára a bíróság letartóztatást rendelt el, óvadék lehetősége nélkül. A forrás alapján az is kiderült, hogy jelenleg más személyek (köztük rendőrök) esetleges érintettségét is vizsgálják az ügyben.

A nyitókép illusztráció: Shutterstock


 

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk