
Orbán Viktor: Aranybudin nem húzzuk le a pénzünket!

Hétfőn este 7 órakor mutatja be Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke azt a 315 embert, akik közül az előválasztás befejeztével kikerül a szervezet 105 képviselőjelöltje − számol be a Magyar Nemzet. Kétkörös lesz a szavazás, az első körben a Tisza-szigetek tagjai szavazhatnak majd.
S a lap informátora szerint ugyanakkor már itt is tartalmaz egy komoly buktatót az előválasztás. Vannak ugyanis olyan körzetek, ahol alig néhány tucat Tisza-sziget-tag van. Így sok vidéki helyszínen kevesebb mint ötven embernek van lehetősége szavazni az első körben. Magyar Péter és a Tisza Párt elnöksége pontos metódus mentén fogja eljátszani az előválasztás nevű színházat.
Az első körben a Tisza-szigeteknek ki kell ejtenie azt a jelöltet, akit nem favorizál Péter, de nem is annyira kellemetlen. A második körre, ahol már mindenki szavazhat, egy borzalmas és egy egész jó jelölt marad, így pedig egyértelmű lesz, kire kell szavazni
– jegyezte meg az informátor, aki szerint az előválasztás egyetlen célja, hogy az ellenzéki szavazókat mozgósítsa, valójában a szavazóknak semmilyen beleszólása nincs a jelöltállítás folyamatába.
A teljes előválasztás végül a Tisza Világ app helyett a Nemzethangja.hu oldalon zajlik majd. Mindez annak köszönhető, hogy a sorozatos adatszivárgások eredményeként a Tisza Világ applikációt már a Tisza-szigetek tagjai sem voltak hajlandók használni. Ezért is csúsztak heteket a kiválasztási folyamat elindításával.

Miközben Magyar Péter rendszeresen dicsekszik azzal, hogy Európában egyedülálló rendszerben választják ki a párt képviselőjelöltjeit, a folyamat egyre inkább antidemokratikussá válik. A Tisza elnöke ugyan a párt elnökségére hivatkozik, de
valójában egyedül hozza a döntéseket, egyértelmű lesz, hogy az egyes körzetekben kire kell majd szavazni, a másik két jelölt csak kirakatbábuként lesz ott.
Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője belső forrásokra hivatkozva azt állítja, teljes kudarc a Tisza jelöltállítási folyamata. Mint írta, alkalmatlanabbnál alkalmatlanabb emberek jelentkeznek egyéni jelölteknek. Magyar Péter csak azzal van elfoglalva, hogy a színpadon állva tapsoltassa magát, a pártépítéssel viszont sehogy sem halad.
Magyar Péter tudja, hogy mindez kormányzóképtelenséget mutat, ezért inkább nem mutatta be a többi embert, aki jelentkezett jelöltnek, mert ők még a már bemutatott tiszás szakértőknél és politikusoknál is gyengébb teljesítményt tudnának felmutatni. Emellett pedig több körzetben sem volt megfelelő jelölt, így
a Tisza a továbbiakban is egy kormányzásképtelen one man show-ként fut tovább Magyar Péterrel, aki egyre kétségbeesettebb a sorozatos kudarcok miatt.
Mindeközben egyre nyilvánvalóbb és kellemetlenebb a káderhiány a pártnál, aminek a bizonyítéka, hogy Magyar Péter nemrég szinte már könyörgött a jelöltekért. A Tisza vezére a közösségi oldalán jelentette be, hogy nyílt pályázatot hirdetnek az országgyűlési képviselőjelölti helyekre.
Magyar Péter ugyanakkor már most tisztázta: noha a jelöltektől elvárja, hogy ajtóról ajtóra, házról házra, lépésről lépésre, szemtől szembe ismertessék meg magukat a választókkal, valódi kommunikációra nem lesz lehetőségük a lakossággal, a párt központi kommunikációt folytat.
A pártelnök nem véletlenül ilyen óvatos, hiszen az elmúlt hetekben a tiszás szakértők sorra buktatták le Magyar Péter Tisza-adóval kapcsolatos törekvéseit, és azóta az is kiderült, hogy a háromkulcsos, progresszív jövedelemadó bevezetése mellett a társasági adó és a tőkejövedelmek adójának drasztikus emelésére is készülnek 2026-ban.
Korábban egy Budapest Info elnevezésű oldal az előválasztás kapcsán arról számolt be: nem minden körzetben lesz igazi belső előválasztás a Tisza Pártban. Inkább egy irányított szavazás jön helyette vagy Magyar Péter egyszerűen bejelenti az egyeztetett neveket. Erre utal, hogy
Budapesten, a vármegyeszékhelyeken és a nagyobb városokban már kiválasztották a Tisza országgyűlési jelöltjeinek többségét.
Az oldal szerint Budapesten a 10-es országgyűlési választókörzetben Kulcsár Krisztián, a 9-esben, Csepelen és környékén Rost Andrea, a 4-esben Lukács Gábor lesz a Tisza jelöltje. Nagy Ervin dunaújvárosi pozíciója is biztos, ahogy Forsthoffer Ágnesé is, aki Veszprém vármegye 2-es körzetében lesz képviselőjelölt.
A Magyar Nemzet az ügyben akkor kérdéseket intézett a Tisza Párt sajtóosztályához. Arra volt kíváncsi, valóban elmarad-e több helyen az előválasztás, illetve a posztban szereplő, leszerepelt tiszás szakérők és politikusok ténylegesen képviselőjelöltek lesznek-e jövőre. A Tisza Párt a válaszában kiemelte:
A leírtakból természetesen egy szó sem igaz. A Tisza nagykanizsai kongresszusán részletesen bemutattuk a jelöltállítási folyamatot. Az akkor ismertetett menetrendnek megfelelően jelenleg is zajlik a jelöltek kiválasztása, meghallgatása.
A Tisza Párt válaszában ezt követően konteógyártásba kezdett. Azt állította, az álhír nyilvánvalóan Orbán Viktor megbízásából és az ő érdekében jelent meg.
Fotó: Magyar Péter Facebook-oldala

Orbán Viktor: Aranybudin nem húzzuk le a pénzünket!

Szijjártó Péter: Magyarország bírósághoz fordul, ha az EU csalással elfogadtatja az orosz energiaimport tilalmát

Menczer: Orbán Viktor 80 milliárdos adócsökkentés jelentett be, a Tisza Párt megemelné a vállalkozások adóját

Kormányellenes figurák durva poénokkal „köszöntik” a kiesett magyar válogatottat

„Ingyenes fitneszteszt” néven térhet vissza a sorkatonaság Németországban

Szuverenitásvédelmi Hivatal: dollár- és eurómilliók ömlenek a Telexre

Benyújtotta a kormány a 14. havi nyugdíj bevezetésének törvényjavaslatát

Már Ursula von den Leyenék sem bíznak benne, garanciákat követelne az EU Zelenszkijtől a korrupciós botrány miatt

Orbán Viktor: Magyarország képes rá, hogy nemzeti magyar gazdaságpolitikát építsen a brüsszeli háborús gazdaságpolitika helyett

Már online is kitölthető a nemzeti konzultáció

Nőtt a Fidesz előnye, a Trump–Orbán-csúcs minden téren sikeres volt

Több ezer forintot spórolhatnak a családok az árréscsökkentésnek köszönhetően