
Deutsch Tamás: Az EP háborúpárti többsége nem akar békét, még a béke szót is törölte a mai vitára

A botrányos Tisza-programnak nemcsak a kisállatadóval kapcsolatos része verte ki a biztosítékot az állattartóknál, hanem az az új részlet is, hogy a kisállat-termékekre az áfán felül további 4 százalékos terhet tennének: a kutya- és macskaeledeltől kezdve a macskaalmokon át egészen a hüllők és papagájok speciális takarmányáig - írja a Metropol.
Vetter Szilvia, az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központjának vezetője, az Állatvédelmi DPK alapítója nem kímélte az ötletet. A szakember szerint a terv pont azokat sújtaná, akik ma is mindent megtesznek az állataikért, miközben a felelőtlen állattartókat gyakorlatilag nem érintené.
Vetter Szilvia egy hosszú posztban fejtette ki, miért tartja rendkívül károsnak a Tisza-programban szereplő adóemelést:
Éppen ezért látom problémásnak ezt az elképzelést: nem azt sújtaná, akit kellene, nem a felelőtlen állattartókat, hanem éppen a felelős állattartókat hozná nehezebb helyzetbe.
A felelőtlen állattartóknak ugyanis éppen az az egyik fő ismérvük, hogy nem költenek megfelelő takarmányra vagy felszerelésre. A felelőtlen kutyatartás például sok esetben sajnos azt jelenti, hogy a kutyák moslékot esznek, nincs rendes házuk, nyakörvük vagy pórázuk, és még az alapvető felszereléseket sem kapják meg.
Ha ezek a termékek drágulnak, a felelős gazdák kerülnek nehezebb helyzetbe, akik szeretnék ezeket megvenni. A végeredmény pedig az lesz, hogy sok állat kevesebb, rosszabb vagy nem megfelelő felszerelést és táplálékot kap, ami közvetlenül rontja az állatjóllétet.
A Ripost által idézett szakember szerint ráadásul a civil állatvédő szervezetek járnának a legrosszabbul, akik amúgy is naponta küzdenek a túlélésért.
Életbevágó következményei lehetnek
Vetter Szilvia külön felhívta a figyelmet arra is, hogy az egzotikus állatoknál a speciális takarmány drágulása akár életveszélyes is lehet:
Ezek az állatok rendkívül érzékenyek, és a megfelelő takarmány nem luxus, hanem életmentő.
– hangsúlyozta.
A kiszivárgott dokumentum körüli botrány már így is hatalmas, de a kisállatadó és a kisállat-termékekre rakott plusz teher most újabb frontot nyitott. Úgy tűnik, a Tisza-program egyre több olyan csoportot hoz nehéz helyzetbe, akik eddig is jelentős terheket viseltek. Ez az eset is azt bizonyítja, hogy a Tisza kifejezett ártó szándéka mellett szakpolitikai kérdésekben egyszerűen végtelenül dilettáns.
A nyitókép illusztráció: Shutterstock

Deutsch Tamás: Az EP háborúpárti többsége nem akar békét, még a béke szót is törölte a mai vitára

Menczer Tamás videóban leplezte le Brüsszel szándékait

Orbán Balázs: Vajon mit titkol még Magyar Péter?

Márki-Zay Péter: Magyar Péter a mi szempontunkból hazafi

Korrupciós fertő – tíz ügy, amely megmutatja, mi zajlik Ukrajnában

Otthon Start – újabb ingatlantípusok kerülnek be a kedvezményezett körbe

Brüsszel továbbra is akadályozza a békefolyamatot, Budapest készen áll a békecsúcsra

Felpörög a piac, január 1-től a külterületi ingatlanokra is kiterjeszti az Otthon Start programot a kormány

Már a HVG is Fidesz erősödésről ír – Magyar Péter ezúttal sem tudta kontrollálni indulatkezelési problémáit (FOTÓ)

Menczer Tamás: Legközelebb a feleségem után is adót kell fizetnem?

Brutális videókon az Oroszországot ért dróncsapás

Trump szerint már az utolsó simításokat végzik