
Szentkirályi: „Karácsony hozta a formáját” - a főpolgármester az ukránok mellé állt a magyarok helyett

Az Ukrán Nemzeti Bank jelentése szerint az ukrán bankoknak tilos olyan mennyiségű készpénzt kibocsátani, amilyet a Nemzeti Korrupcióellenes Hivatal a Midas hadművelet során végrehajtott házkutatások alkalmával „látott”.
2022. február 24. óta a bankok nem jogosultak devizakészpénzt kiadni ügyfeleiknek 100 dolláros bankjegycsomagokban, a kibocsátó jelzésével ellátva. Az NBU igazgatótanácsának 2022. február 24-i, 18. számú határozata a hadiállapot időtartamára korlátozást vezetett be a számláról történő napi készpénzfelvételre – legfeljebb 100 ezer hrivnya értékben (a jelenlegi NBU-árfolyam szerint ez körülbelül 2380 dollár, miközben egy 100 dolláros bankjegycsomag ennél jóval nagyobb összeget tartalmaz)
– áll a szabályozó válaszában.
A készpénzfelvételi korlátozás egyaránt vonatkozik magánszemélyekre és jogi személyekre - részletezte a Magyar Nemzet. A bankoknak tilos ezt bármilyen módon megkerülniük – tette hozzá a Nemzeti Bank, jelezve, hogy folyamatosan figyelik a szabályok betartását, különösen az ellenőrzések során – írja a Ekonomicsna Pravda.
Ha jogsértést észlelünk, az NBU megteszi a szükséges intézkedéseket a bankkal szemben; a bírság összege elérheti az alaptőke 1 százalékát, a banktisztviselőket pedig el is tilthatják. Az ellenőrzések során az NBU minden olyan információt feldolgoz, amely releváns lehet a bankfelügyelet számára
– közölte a Nemzeti Bank.
Korábban Jaroszlav Zseleznyak parlamenti képviselő arról számolt be, hogy az állami tulajdonú Sense Bank pénzmosásban lehetett érintett az Energoatom beszerzései körül zajló korrupciós ügyekben. A képviselő szerint a bankot befolyásolhatta Timur Mindics is, aki szerepel a NABU vizsgálatában.
Az NBU közölte, hogy a Sense Bank valóban azok között az intézmények között volt, amelyek külföldről készpénzt importáltak Ukrajnába. Rajta kívül még hét bank végzett ilyen műveleteket: az Oschadbank, a Privatbank, a Raiffeisen Bank, az FUIB, a Pivdennyi, a Kredobank és az RVS Bank.
A szabályozó ugyanakkor nem talált semmilyen rendellenességet a készpénzfelvételek mennyiségében vagy forgalmában.
A banki jelentések rendszeres elemzése során nem találtunk olyan jelet, amely a bankszámlákról devizában felvett készpénz mennyiségének rendellenes növekedésére utalna, s amely mélyebb vizsgálatot vagy további lépéseket igényelne az NBU részéről
– áll a közleményben.

Szentkirályi: „Karácsony hozta a formáját” - a főpolgármester az ukránok mellé állt a magyarok helyett

Karácsony Gergelyék Ukrajna mellé álltak a magyarok helyett

Magyar Péter házi oldala az egyházat támadja a béke-körlevél miatt

Alice Weidel: Orbán Viktor az egyetlen garancia, hogy Ukrajna ne jusson be az EU-ba

Itt az újabb bizonyíték: Magyar Péter tényleg ordas nagyot kamuzott az ajánlásaik számáról!

Orbán Viktor: nem nézzük tétlenül a Barátság vezeték leállítását, Magyarország üzemanyag-ellátását biztosítjuk

Orbán Balázs: erődemonstrációval indult a kampány, 196 ezer ajánlást adott le a Fidesz az első napon

Itt a térkép: ennyit nőtt az átlagbér vármegyénként

Menczer: Zelenszkij beavatkozik a magyar választásba és a Tisza Pártot támogatja

Szijjártó: Magyarország blokkolja a 20. szankciós csomag elfogadását az ukrán olajszállítások újraindulásáig

Szijjártó: Nem lehet zsarolni Magyarországot

Kocsis: Magyar Péternek nincs baja az ukrán zsarolással