
Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Meg jön egy vagyonosodási vizsgálat, és nyilván megvizsgálják a tényleges vagyont. Erre számtalan példa van a fejlett világban, akár ilyen vagyonadóban, akár olyan vagyonadóban – mondta egy műsorban Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, számolt be minderről a Magyar Nemzet.
A XXI. Század Intézet vezető elemzője emlékeztetett: Orbán Viktor már előre szólt, hogy erre készülne a Tisza Párt. Deák Dániel a közösségi oldalára feltöltött videójában megmutatta a felvételt, amelyen a miniszterelnök a Kossuth rádióban kifejtette: egy vagyonadó típusú ötlet azzal jár, hogy mindenkinek évente meg kell csinálnia a vagyonbevallását. Ennek alapján lesz egy nyilvántartás, amit leellenőriznek.
Jönnek a vagyonvizsgálatok, bekopog majd a NAV, és azt mondják, hogy hohó, hát a maga nyaralása meg a jövedelme mintha nem esne egybe, és kezdődik ez a csesztetés. A budaiak meg a kertvárosiak vehetik elő a pénztárcájukat, mert ha jön az ingatlanvagyon-adó, az ember végigsétál Pasaréten, Rózsadombon, Svábhegyen meg a pesti külső kertvárosi övezetekben, akkor láthatja, hogy ottan sarc lesz
– állította a miniszterelnök.
Orbán Viktor szerint ehelyett békén kell hagyni az embereket, segíteni kell őket a munkában és hogy minél több pénz maradjon a zsebükben. Úgy véli, még egy-két évtizedig ez a megközelítése helyes ennek a kérdésnek.
Ezért kell a konzultációval az erről szóló véleményeket, vitákat kiprovokálni, előrehozni, hogy nehogy az legyen, hogy azt mondhassák a választók a választás után, hogy miután eltitkolták az igazi szándékukat, szándékaikat, mi most meg vagyunk vezetve
– mutatott rá Orbán Viktor
Nyitókép: Facebook

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár