
Deák Dániel: Magyar Péter beismerte, hogy kettős életet él
A tervezett sávok
A gazdasági kabinet által készített anyag szerint:
- évi 5 millió forint alatt maradna a jelenlegi 15%-os kulcs,
- 5 és 15 millió forint között az adókulcs 22% lenne,
- 15 millió forint felett pedig 33%-ra emelkedne a jövedelemadó.
Ez havi szinten azt jelentené, hogy már 416 ezer forint feletti bruttó keresettől a mostaninál magasabb kulcs lépne életbe, így az átlag- és mediánkeresők is többet fizetnének. A legfelső, 33 százalékos sáv pedig már 1 millió 250 ezer forintos havi bruttó jövedelemtől kezdődne, vagyis például az orvosok jelentős része is érintett lehetne.
Az ígéretekhez képest ellentmondásos fordulat
Mindez éles kontrasztban áll azzal, hogy Magyar Péter korábban még a személyi jövedelemadó drasztikus csökkentését ígérte. Tavasszal a Tisza Párt Nemzet Hangja konzultáció keretében kérdezte meg követőit: egyetértenek-e az egységes 9%-os szja bevezetésével. A több mint 1,1 millió válaszadó közül több mint 900 ezren támogatták a javaslatot.
Az adócsökkentés mellett a konzultációban más, szintén költségvetési hatású ígéretek is nagy támogatottságot kaptak: a gyógyszerek áfájának eltörlését és az egészséges élelmiszerek forgalmi adójának 5%-ra csökkentését a válaszadók 90% feletti arányban támogatták.
„Korrigálnák” az adókedvezményeket
A belső feljegyzésben a gazdasági kabinet azzal indokolja a változtatás szükségességét, hogy a magyar gazdaság „2026-ra lényegében belerokkant a Fidesz harácsoló gazdaságpolitikájába”, ezért az egész adórendszer átalakítására szükség lesz. A javaslat középpontjában a lakossági adókedvezmények – köztük a családi adókedvezmények – felülvizsgálata és szűkítése áll.
Több forrás is megerősítette
Bár a dokumentumban nincs hivatalos fejléc, pecsét vagy aláírás, az Index több forrása is megerősítette a tervek létezését. Sőt, egyes források pontosan meg tudták mondani a jövedelmi sávokat és kulcsokat is, mielőtt a lap konkrét kérdést tett volna fel róluk.
Az anyag elkészítését a Tisza Párt gazdasági munkacsoportja végezte, Dalnoki Áron vezetésével. A dokumentum több közgazdász – köztük a párt holdudvarához sorolt Bod Péter Ákos és a nemrég a Tisza kongresszusán feltűnt korábbi fideszes államtitkár, Kármán András – kezén is átment.
Politikai kockázat és „szépségtapasz” áfacsökkentés
A gazdasági munkacsoport tisztában van vele, hogy egy ilyen mértékű adóemelés politikailag kellemetlen lehet Magyar Péter számára, különösen a korábbi ígéretek fényében. A feljegyzésben ezért több helyen hangsúlyozzák: a javaslat bevezetése „kommunikációs támogatást” igényel.
A dokumentum szerint a feszültséget egy 2–3%-os áfacsökkentéssel lehetne enyhíteni, amelynek megfelelő kommunikálása elterelné a figyelmet a személyi jövedelemadó emeléséről.
„A végén ki kell jönnie a mateknak”
Az Index egyik forrása úgy fogalmazott: a gazdasági kabinet tagjai is tudják, hogy a progresszív szja politikailag kényes téma, ugyanakkor az eddigi ígéretek – a 9%-os szja és az áfacsökkentés – fedezetét elő kell teremteni. „Lehet, hogy valóban szükség lesz erre a lépésre. (…) A végén ki kell jönnie a mateknak” – fogalmazott a lapnak a Tisza Párt gazdasági programjára rálátó forrás.

Deák Dániel: Magyar Péter beismerte, hogy kettős életet él

Menczer Tamás is elmondta a véleményét Magyar Péter drogos partijáról

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a NATO maradjon védelmi szövetség!

Magyar Péter beismerte, hogy olyan buliban járt, ahol a résztvevők drogot fogyasztottak

Menczer: Kapitány István és Bujdosó Andrea százmilliókat keresne, miközben a magyarok fizetnék meg az árát

Budai Gyula: Komoly bűnügyben lehet érintett a Tisza Párt alelnöke, Radnai Márk

Édes támogatás: a kormány a cukrászdákra is kiterjeszti az 5+1 pontból álló vendéglátóipari akciótervet

Dömötör: Brüsszel felülírná a szabályokat, ha nem sikerül "simulékony kormányt" intézni Magyarországon

Bóka János: töltsük ki a Nemzeti Petíciót!

Orbán Viktor az EU-csúcson: Nem hagyjuk magunkat fenyegetni, béke kell és alacsonyabb energiaárak

Gulyás: a Magyarországot érő ukrán fenyegetések új szakaszba léptek, a nemzeti petíció egy válaszlehetőség a fenyegetésekre

Magyar Péter megtalálta az állatkert eltűnt kacsáit