
Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Takács Péter kiemelte, azt megtudtuk, hogy el akarják hozni hozzánk Anglia egészségügyi rendszerét. Tavasszal éppenséggel 100 ezer egészségügyi dolgozó leépítését jelentette be a brit kormány - Köszönjük, ebből nem kérünk – hangsúlyozta.
Volt még egy adag jóemberkedés, betarthatatlan és szakmaiatlan ígéretek (egyetemi centrum szintű idegsebészetet a városi kórházakba!) illetve megígértek egy sor olyan intézkedést, amit mi már bevezettünk:
- Mindenki számára elérhető online várólista: a NEAK honlapján elérhető
- Iskolai egészségnevelés bevezetése: tavaly szeptemberben megtörtént.
- Betegelégedettség mérése️: tavaly októbertől elérhető az Egészségablak applikációban
- részletezte az államtitkár.
Kitért arra is, hogy ezenkívül újra elhangzott, hogy minden évben 500 milliárd forinttal emelnék az egészségügy költségvetését. Hogy mi lenne ennek a fedezete? Az most sem hangzott el... Esetleg járulékemelés? – tette hozzá.
Magyar Péter ugyan itt propagandázott egy öblöset, de abból csak annyi derült ki, hogy matekból nem túl erős ez a közepes intellektusú jogász.
Péter! Nem akarlak számokkal és tényekkel összezavarni, ahogy Kulja doktorral tettem, de:
Ha egyik éven elveszed az állami kommunikációs csatornákra (köztük a köztévére, közszolgálati rádióra - tényleg azokat ezek szerint a Tisza megszünteti?!) szánt forrást - ami amúgy meg sem közelíti az 500 milliárd Ft-ot - akkor abból a második évben nem lesz 1000, a harmadikban pedig 1500 milliárd. Az bizony mindig 500 marad, ahogy a Tisza is az, ami: egy külföldről finanszírozott, olcsó lufi, ami ki fog pukkanni
– zárta bejegyzését Takács Péter.
Korábbi tartalmak:
„Kiütéssel győzött Takács Péter”
Kocsis Máté: Kulja András rommá égette magát és a Tisza Pártot

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár