
Orbán Viktor: a kormány "teljes szívvel áll Magyarország mellett"
A kormányfő bejegyzésében kiemelte, hogy minden magyar felelős minden magyarért.
Hívja Ön is, vagy küldjön sms-t a 1353-as telefonszámra, és segítsen az áradások által sújtott székelyföldi magyar családoknak!
– hangsúlyozta Orbán Viktor.
A miniszterelnök találkozott Bíró Botonddal, Hargita megye elnökével is, aki tájékoztatta a kormányfőt a székelyföldi helyzetről.
Kifejtette, hogy bajban van a teljes parajdi közösség megélhetése.
A magyar világ egy darabja került végveszélybe. Segítünk bajba jutott honfitársainknak
- tette hozzá.
A kormányfő a Facebook-oldalára feltett videóban azt mondta: Bíró Barna Botondtól azt várják, hogy tájékoztasson a parajdi sóbányát ért katasztrófával kapcsolatos helyzetről. Jelezte: helyzetelemzést várnak a Hargita megyei tanács elnökétől, utána pedig egy segítségkérő listát, hogy mi az, amiben a magyar kormány - kiegészítendő a román kormány munkáját - segítséget tud nyújtani a magyaroknak.
"Mindenki úgy érzi, hogy a magyar világ egy darabja került veszélybe, méghozzá úgy tűnik, hogy végveszélybe" - fogalmazott Orbán Viktor.
A videóban Bíró Barna Botond azt mondta, hogy bajban van a teljes parajdi közösség megélhetése, ugyanakkor óriási dolognak nevezte, hogy a nemzeti összetartozás napján a magyar nemzetet érő problémákról Budapesten tudnak beszélni.

Orbán Viktor: a kormány "teljes szívvel áll Magyarország mellett"

Orbán Viktor Kaposváron: sem a nemzetközi nagytőke, sem Ukrajna, sem Brüsszel nem zsebelheti ki Magyarországot

Szijjártó Péter: Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól

Nézőpont: a Békemenet nyerte az érdeklődési versenyt a médiában is

A Kutyapárt legalizálná a marihuána fogyasztását és termesztését

Rengeteg pénzt spórolnak meg az autósok a védett árú üzemanyaggal

Tarr Zoltán megerősítette: a Tisza rákényszerítené a MOL-t az orosz olajról való leválásra

Volt tiszás az egykori pártjáról: a Tisza belső vezetői köre megcsalja és átveri a támogatói közösségét

Szijjártó: a németek nyíltan megfenyegették Magyarországot az ukrán olajblokáddal kapcsolatos álláspontja miatt

Szijjártó Péter: A német külügyminiszter nyíltan megfenyegette Magyarországot

Orbán Viktor: Hiába tagad a Tisza, azt csinálnák kormányon, amit Zelenszkij parancsol

Szijjártó: az ukránok hülyének néznek minket, de mi nem hülyék vagyunk, hanem magyarok