
A tiszások másodlagos állampolgárokként kezelik a külhoni magyarokat
Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága beletekintett azokba az anyagokba, amelyek az Európai Katonai Bizottság, illetve a NATO vezérkari főnökeinek értekezletéről szóló tájékoztató adatokat tartalmaznak. Ez alapján megállapították, hogy a honvédelmi miniszter által a legutóbbi bizottsági ülésen tett jelentést messzemenőkig alátámasztják az adatok, tények – jelentette ki Kósa Lajos, a bizottság elnöke egy mai sajtótájékoztatóján, Budapesten.
Két napirendi pont szerepelt az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának ülésén: az egyik a legutóbbi miniszteri tájékoztatáson a Ruszin-Szendi Romulusz korábbi viselkedéséről elhangzott tájékoztató, a másik a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (KNBSZ) 2024-es beszámolója. Ezek mind titkos információk, így csak nagyon esszenciális részeket lehetett átadni – közölte a bizottság elnöke.
Kósa Lajos emlékeztetett: a korábbi vezérkari főnök, Ruszin-Szendi Romulusz nem teljesítette a honvédelmi miniszter utasítását, nem képviselte a magyar hivatalos álláspontot, ami közismert az orosz–ukrán háborúval kapcsolatban: béke, azonnali tűzszünet és béketárgyalások, valamint a konfliktus mielőbbi lezárása.

A kép forrása: YouTube
Ruszin-Szendi Romulusz az erről szóló hivatalos jelentéseket meghamisította. Ez azt jelenti, hogy nem írt bele olyan tényeket, amelyek elhangzottak az üléseken, ugyanakkor más tényeket úgy írt bele, hogy azt ő nem képviselte – magyarázta a bizottság elnöke.
Mindezzel kapcsolatban vizsgálat folyik, a bizottság semmilyen jogi megállapítást nem tett, csak azt állapította meg, hogy a tények, amelyeket megismertek, alátámasztják azt az állítást, hogy Ruszin-Szendi Romulusz nem hajtotta végre az utasításokat, de az erről szóló jelentést meghamisította
– jelentette ki Kósa Lajos. Hozzátette: a KNBSZ 2024-es beszámolóját pedig elfogadták.
– A mai napon az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága átvizsgálta azokat a dokumentumokat, amelyek egyértelműen bizonyítják, hogy Ruszin-Szendi Romulusz vezérkari főnökként a magyar kormány békepárti álláspontjával és az utasításaival ellentétes álláspontot képviselt a NATO vezérkarfőnöki ülésein – ismertette Barthel-Rúzsa Zsolt. A Honvédelmi Minisztérium katonai nemzetbiztonság irányításáért felelős államtitkára kijelentette: ez az álláspont nem összeegyeztethető a kormány békepárti álláspontjával.

A kép forrása: Hatlaczki Balázs
A dokumentumokból, amelyeket a bizottság elé tártak, illetve a bizottság által megkapott hanganyagokból egyértelműen kiderül, hogy a volt vezérkari főnök Ukrajnát dicsőítő mondatai valóban elhangoztak
– ismertette Barthel-Rúzsa Zsolt.
Bebizonyosodott tehát, hogy a bukott vezérkari főnök nem a mandátumának megfelelően járt el, nem azt képviselte, amit kellett, és erről hazudott, meghamisította a honvédelmi miniszter és a kormány számára készített jelentését. Tehát Ruszin-Szendi Romulusz tudatosan és előre megfontoltan kockára tette a magyar emberek biztonságát, cserbenhagyta a bajtársait, a magyarokat és Magyarországot – foglalta össze az államtitkár.
Egyértelművé vált, hogy szélsőségesen ukránpárti és háborúpárti, ezt most már a Magyar Péter vezette Tisza Párt színeiben képviseli
– tette hozzá.
Újságírói kérdésre Kósa Lajos leszögezte, hogy a honvédelmi miniszter a legutóbbi bizottsági ülésen tájékoztatta a bizottságot, hogy Ruszin-Szendi Romulusz ügyével kapcsolatban vizsgálat folyik, amelynek a végén tájékoztatni fogja a bizottságot, a bizottságnak pedig csak tájékozódási lehetősége van, de jogi következtetéseket nem vonhat le.
Elvárásokat jogi eljárásokkal kapcsolatban a bizottság eddig sem fogalmazott meg és ezután sem fog, mert az »elvárás« az nem más, mint a bíróság vagy az ügyészség tudatos politikai befolyásolása, vagy ennek a szándéka
– jelentette ki a bizottság elnöke.

A tiszások másodlagos állampolgárokként kezelik a külhoni magyarokat

Orbán Viktor: Az azonnali háborús veszélyt sikerült elhárítanunk

Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználása belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat

Deutsch Tamás ismét „zebrázáson” kapta Magyar Pétert

Dömötör Csaba merényletnek nevezte, hogy a Tisza Párt a tiltakozó gazdák helyett Brüsszel és a háború pártjára állt

Nagy István: Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné és azt Ukrajnának adná

Szégyenletes szavazás Brüsszelben: a Tisza az energiabiztonság ellen voksolt

Le Pen megköszönte Magyarország támogatását a Mercosur blokkolásában

Dömötör Csaba: Háborús mániával töltötte utolsó plenáris hetét az Európai Parlament

Pintér Sándor: közép-európai tüdőtranszplantációs központ létrehozására lenne szükség Magyarországon

Orbán Viktor: Meg kell védeni a magyar érdekeket, ez a csata most kezdődik + videó

Továbbra is rekordmagas szinten a lakosság és a vállalatok gazdasági konjunktúraérzete