
Orbán Viktor: az olajblokádot le fogjuk törni, semmilyen fenyegetéssel sem lehet engem ettől eltántorítani
"Trump elnöksége visszaadta a reményt a világnak"
Donald Trump amerikai elnöksége valódi civilizációs fordulatot hozott, visszaadta a reményt a világnak - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a CPAC Hungary rendezvényén csütörtökön Budapesten.
Emlékeztetett: a tavalyi CPAC-konferencián azt mondta, hogy Donald Trump fogja megnyerni az amerikai választásokat.
"Megnyerte. Jövőre Magyarországon lesznek választások. Van-e több kérdés?" - tette hozzá.
Hangsúlyozta: Donald Trump győzött, a "Trump-tornádó végigsöpört a világon", és teljesen megváltoztatta, visszaadta a reményt a világnak.
Nem fulladunk bele a "woke-tengerbe", nem lepnek el bennünket a migránsok, Donald Trump visszaadta a normális élet és a béke reményét - mondta a miniszterelnök, aki Donald Trump győzelmét a nyugati világ valaha volt legnagyobb visszatérésének nevezte.

"Ukrajna gyorsított uniós felvétele az alkalmas ürügy Európa háborús átszervezésére"
Keresztény kultúrát akarunk, nemzeti alapon álló iskolákat, félelem nélküli utcákat és városnegyedeket, büszkék akarunk lenni a nemzeteinkre, ez a patrióta terv - mondta Orbán Viktor.
A kormányfő négy pontban vázolta fel a háborúpárti, liberális tervvel szembeni patrióta tervet.
Kijelentette: először is békét akarunk, nem kell új keleti front, ezért nem kell Ukrajna európai uniós tagsága sem. Hangsúlyozta, Ukrajna gyorsított uniós felvétele az alkalmas ürügy Európa háborús átszervezésére.
Másodszor szuverenitást akarunk, nem akarunk közös adókat, nem akarunk közös hitelfelvételt és nem akarunk központi gazdasági irányítást - fogalmazott, kiemelve: nem akarjuk, hogy a pénzünket egy harmadik ország háborújába küldjék.
Orbán Viktor harmadik pontként említette, hogy meg kell védeni a szabadságot. Vissza kell adni az embereknek a politika, a gondolkodás és a vélemény szabadságát - hangsúlyozta.
Negyedikként azt mondta: vissza akarjuk venni Európát a migránsoktól.
Kitért arra is, hogy Európa a globális, liberális birodalom védőbástyája akar lenni. Brüsszellel még nem is az a legfőbb baj, hogy liberális, progresszív bürokraták uralják, hanem az, hogy háborúpárti. Miközben az Egyesült Államok végre békepárti lett, Brüsszel beleragadt a háborúba - jelentette ki a kormányfő.

"Brüsszel kisiklatta az európaiak jövőjét"
Donald Trump amerikai elnök választási győzelme és a liberálisok bukása olyan, mint egy álom, de az európaiak álmát Brüsszel elrabolta, kisiklatta az európaiak jövőjét, álom helyett rémálmot kaptak az európaiak - hangsúlyozta a kormányfő.
Az Alapjogokért Központ által szervezett tanácskozáson Orbán Viktor azt mondta, az Egyesült Államok megmenekülhet, és visszatérhet az amerikai álom. Az európai emberek azonban nem érzik magukat biztonságban a saját országukban, tönkremennek az európai vállalatok, a Green Deal lassan paródiává válik - sorolta.
Hozzátette, most, amikor egy nehézsúlyú amerikai elnökkel kellene tárgyalni kereskedelemről és vámokról, kiderül, hogy Európának csak pehelysúlyú vezetői vannak.
Orbán Viktor azt mondta, oda az európai szabadság is, a legdurvább hatalmi harc zajlik, példaként Marine Le Pen és Matteo Salvini esetét említette.
Úgy összegzett: "az egész kóceráj inog és roskadozik, változtatni kell, ez így nem mehet tovább".

"Az európai és az amerikai patriótáknak szükségük van egymásra"
Ha a patrióták győznek a következő időszak választásain, megkezdődhet Brüsszel visszavétele, ehhez azonban az Egyesült Államokra is szükség van - jelentette ki a miniszterelnök.
Orbán Viktor hangsúlyozta: az európai politika még néhány évig arról szól, hogy a patrióta vagy a liberális terv győz.
A 2024-es európai parlamenti választásról fényes sikerként szólt: a három jobboldali frakció ugyanis együtt nagyobb lett, mint az Európai Néppárt frakciója.
Mire eljön a döntő csata ideje, egységesnek kell lennünk - hangsúlyozta, hozzátéve, először mindenkinek otthon kell nyernie: a cseheknek ősszel, a magyaroknak jövő tavasszal, és aztán a franciáknak is. Akkor kezdődhet Brüsszel visszavétele a patrióták kezébe. Ehhez szükség van Amerikára, szükség van Trump elnök sikeres kormányzására - emelte ki.
"Amerika után mi, európaiak is visszavesszük az álmainkat, és el fogjuk foglalni Brüsszelt. Tegyük újra naggyá Európát! Hajrá Magyarország! Hajrá Patrióták! "- zárta beszédét Orbán Viktor.

MTI/Fotók: MTI/Máthé Zoltán

Orbán Viktor: az olajblokádot le fogjuk törni, semmilyen fenyegetéssel sem lehet engem ettől eltántorítani

Zelenszkij azt is bevallotta, hogy Magyar Péter választási győzelme miatt blokkolja a vezetéket

Szijjártó Péter: a kormány választ követel Ukrajnától a magyarországi készpénzszállítmányok ügyében

Lekapcsoltak egy 40 millió dollárt, 35 millió eurót és 9 kilogramm aranyat szállító ukrán pénzszállítót

Gulyás Gergely: Zelenszkij elnök a Tisza legfőbb szövetségese

Patrióták Európáért: elfogadhatatlan Zelenszkij Orbán Viktor elleni fenyegetése

Riasztott az Europol: terrorhullám söpörhet végig Európán

Több bizonyíték is alátámasztja, Zelenszkij támogatja Magyar Péter kampányát

Orbán Balázs: Zelenszkij Magyar Pétert akarja hatalomra juttatni

Orbán Viktor: Nem lehet zsarolással és fenyegetéssel megfélemlíteni + videó

Halálosan megfenyegette Zelenszkij Orbán Viktort, a tiszás újságíró mégis az ukrán elnöktől kér elnézést

„Jöjjenek csak az ukrán katonák!” – Így örülnek a tiszás kommentelők annak, hogy Zelenszkij életveszélyesen megfenyegette Orbán Viktort