
Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet
Zsigó Róbert azt mondta: a kormány azért vezette be az árrés-csökkentést, hogy megvédje a családokat, a nyugdíjasokat az indokolatlan és túlzó áremelésektől.
Úgy folytatta, a kereskedelmi láncok március 17-e óta 30 alapvető élelmiszerkategória esetében nem tehetnek 10 százaléknál nagyobb árrést a termékeikre.
Az árrésstop bevezetése óta 884 termék ára csökkent átlagosan 18,1 százalékkal; 98 élelemiszer ára legalább 40, és 21 élelmiszer ára több mint 50 százalékkal csökkent.
"Ebből is látszik, hogy a kereskedelmi láncok korábban extraprofitot tettek az alapvető élelmiszerekre. Ez elfogadhatatlan" - fogalmazott Zsigó Róbert.
Hozzátette, hogy a kormány folyamatosan ellenőrzi a kereskedelmi láncokat és ha nem tartják be a szabályokat, akkor szigorú büntetésekre számíthatnak.
"A kormány nem fogja megengedni, hogy kifosszák a magyar embereket" - hangsúlyozta az államtitkár.
MTI

Magyar Péter: közös jelszavunk az önmérséklet

Lemond Lázár János a teniszszövetségi elnöki posztjáról

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

Vizsgálóbizottságokat állíthat fel, elkezdi az alaptörvény-módosítás vitáját a parlament

Forsthoffer Ágnes együttérzését fejezte ki a MOL tiszaújvárosi üzemében történt baleset áldozata családjának

Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról

Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához

Magyar Péter miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint minisztert

Kinevezte a közigazgatási államtitkárokat Sulyok Tamás

Magyar Péter: a kegyelmi ügy dokumentumaiból kiderül, hogy Varga Judit nem támogatta K. Endre kegyelmét

Magyar Péter távozásra szólította fel a Kúria elnökét

Kelemen Ágnes környezetgazdász lesz a vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkár