2025. november 21. péntek, Olivér
4°C Budapest

Menczer: háborúpárti paktumot kötött a baloldali Gyurcsány Ferenc és a diszkóliberális Magyar Péter pártja

A néppárti-szocialista brüsszeli paktumról beszélt Menczer Tamás a kormánypártok kommunikációs igazgatója napirend előtt hétfőn az Országgyűlésben. Hangsúlyozta, háború- és migrációpárti paktum született Brüsszelben.
Tenyek.hu
2024. december 02., hétfő 15:17
Vágólapra másolva!


Menczer Tamás arról szólt, hogy a múlt héten az Európai Parlamentben paktumot kötött az Európai Néppárt, a szocialisták és a liberálisok, a paktum részei Gyurcsány Ferenc pártja és a "diszkóliberális" Magyar Péter pártja is. A paktum legfontosabb részei: a háborút folytatni akarják, a bevándorlókat be akarják hozni, új brüsszeli adókat akarnak bevezetni, és ha valaki mindezzel nem ért egyet, akkor jogállamisági eljárásokkal és a támogatások visszatartásával akarják zsarolni - közölte.

– emelte ki Menczer Tamás.  


Felidézte, hogy a múlt héten az Európai Parlamentben elfogadtak egy szélsőségesen háborúpáti állásfoglalást is, amely szerint a háborút folytatni kell, Magyarországra nyomást kell helyezni békepárti álláspontja miatt, valamint az eddigi támogatásokon túl minden tagállam adja oda Ukrajnának katonai célra a GDP-jének a 0,25 százalékát. Ez Magyarország esetében 200 milliárd forintot jelentene.

Mindezt tették akkor, amikor egy harmadik világháború és egy atomháború veszélye nagyobb, mint valaha - figyelmeztetett, hozzátéve: a magyar emberek békét akarnak, és a kormány ennek akar érvényt szerezni.

– hangsúlyozta Menczer Tamás.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

+Ez is érdekelheti

+Címoldalról ajánljuk