
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a NATO maradjon védelmi szövetség!
Ilyen beruházás a bölcsődeépítés, amely a jövőt szolgálja és a település erejét mutatja meg - tette hozzá Navracsics Tibor a hajdúszoboszlói Gyermeksziget Bölcsőde Aprócska bölcsődei tagintézményének átadásán.
A miniszter szerint mindez akkor működik, ha a települések vezetői perspektivikus célokat tűznek ki, Hajdúszoboszló pedig ilyen város.
Kitért arra, hogy az elmúlt évtizedben Debrecen és térsége példátlanul dinamikus fejlődést ért el, és ennek része Hajdúszoboszló.
A fürdőváros a turizmusban eddig is élen járt, de mára a gazdaság, a szolgáltatások és a tudomány terén is olyan együttműködést valósított meg a kormánnyal és a régióval, ami egész Magyarország, de akár Európa számára is példát mutat - hangoztatta Navracsics Tibor megjegyezve, hogy ez teszi erőssé Magyarországot, és szolgálja az itt élők életminőségét.
Czeglédi Gyula, Hajdúszoboszló független polgármestere jelezte: a fejlesztést a Terület- és Településfejlesztés Operatív Program (TOP) pályázatán elnyert több mint 355 millió forint hazai és európai uniós forrásból valósították meg, amivel 26 új bölcsődei férőhely létesült.

Fotó: MTI/ Czeglédi Zsolt
Az új tagintézménnyel 116-ra nőtt a bölcsődei helyek száma, de 772 bölcsődés korú kisgyerek van a városban, ezért tovább szeretnék bővíteni a hálózatot - jegyezte meg a városvezető.
Hozzátette: évente 215-250 gyerek születik a városban, ami jelzi, hogy "Hajdúszoboszló élhető város, sokan tervezik itt a jövőjüket".
Pajna Zoltán (Fidesz-KDNP), a hajdú-bihari közgyűlés elnöke azt mondta, a bölcsőde-beruházás fellendült a vármegyében: 32 önkormányzat 36 projektje kapott együttesen 5,8 milliárd forint támogatást, ezzel 480 új bölcsődei helyet létesítettek. A TOP plusz program keretében Hajdúszoboszló eddig már 2,6 milliárd forint támogatásra pályázott - fűzte hozzá.
Bodó Sándor, a térség fideszes országgyűlési képviselője a "szándék és a tett kézfogásának" nevezte a hajdúszoboszlói bölcsőde-beruházást, és elismeréssel szólt a helyi városfejlesztési törekvésekről.
Forrás: MTI

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a NATO maradjon védelmi szövetség!

Magyar Péter beismerte, hogy olyan buliban járt, ahol a résztvevők drogot fogyasztottak

Menczer: Kapitány István és Bujdosó Andrea százmilliókat keresne, miközben a magyarok fizetnék meg az árát

Budai Gyula: Komoly bűnügyben lehet érintett a Tisza Párt alelnöke, Radnai Márk

Édes támogatás: a kormány a cukrászdákra is kiterjeszti az 5+1 pontból álló vendéglátóipari akciótervet

Dömötör: Brüsszel felülírná a szabályokat, ha nem sikerül "simulékony kormányt" intézni Magyarországon

Bóka János: töltsük ki a Nemzeti Petíciót!

Orbán Viktor az EU-csúcson: Nem hagyjuk magunkat fenyegetni, béke kell és alacsonyabb energiaárak

Gulyás: a Magyarországot érő ukrán fenyegetések új szakaszba léptek, a nemzeti petíció egy válaszlehetőség a fenyegetésekre

Magyar Péter megtalálta az állatkert eltűnt kacsáit

Orbán Balázs megmutatta, miért viszi csődbe Európát Ukrajna háborús támogatása

Egy győri anyuka üzent a választóknak - videóval